XIX Niedziela Zwykła

  1. Przeżywamy dzisiaj Światową Niedzielę Misyjną, w którą mieliśmy rozpocząć Misje Święte w naszej parafii, przygotowujące nas do uroczystości Nawiedzenia Matki Bożej. Z uwagi na panującą epidemię, te dwa wydarzenia zostały odwołane na czas nieokreślny. Gościmy dzisiaj o. Andrzeja Kordę, Oblata Maryi Niepokalanej, który miał te Misje poprowadzić. Dziękuję Ojcu za wygłoszoną  homilię Po Mszy Świetej można nabyć u Ojca kalendarz misyjny, składając ofiarę na misje.
  2. Proszę wszystkich wiernych, którzy uczestniczą we Mszach Świętych i nabożeństwach odbywających się w kościele o zachowanie obowiązujących rygorów sanitarnych.
  3. W październiku zapraszam wszystkich Parafian do modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w kościele o godz. 18.00, a w czwartek i niedzielę o godz. 8.30.
  4. W czwartek obchodzić będziemy wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II. Niech wstawiennictwo u Boga naszego wielkiego Rodaka wyprasza nam potrzebne łaski na te trudne czasy. 
  5. Biuro Parafialne w czasie epidemii czynne jest tylko w poniedziałki od 17.00 do 18.00 Można już zamawiać intencje mszalne na przyszły rok oraz składać wymienianki roczne. Wymienianki jednorazowe proszę wrzucać wraz z ofiarą do skarbony. Za zmarłych modlić się będziemy począwszy od dnia zadusznych.  
  6. Z uwagi na włączenie naszego powiatu do strefy czerwonej katechezy po niedzielnej Mszy dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej  będą w formie zdalnej. Proszę rodziców o zajrzenie na stronę internetową i pomoc dzieciom w przygotowaniu się do przyszłorocznej uroczystości.           
  7. Osoby, które z różnych powodów nie ukończyły szkolnej katechezy, a chciałyby to uczynić mogą w październiku zgłaszać się do Biura Parafialnego. Katecheza uzupełniająca będzie zorganizowana w Tarnowie Podgórnym i rozpocznie się od listopada.
  8. Po Mszy można nabyć Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik dla dzieci oraz książkę Wszystko o Matce Bożej.

Z A P O W I E D Z I *

KRAWCZYK Mateusz Paweł , kawaler, rzymskokatolickie, par. św. Józefa, Baranowo

MAJ Monika Anna, panna, rzymskokatolickie, par. św. Anny, Poznań

Zapowiedź druga

*Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie parafii  p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Baranowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą.