XII Niedziela Zwykła

  1. XII Niedziela Zwykła – dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00 Biesiada parafialna z okazji 20. rocznicy powstania parafii.
  1. W tym tygodniu Msze św. w poniedziałek i wtorek o godz. 18:30, a od środy do piątku rano o godz. 08:00.
  1. Biuro czynne w tym tygodniu tylko w poniedziałek i wtorek od godz. 17:00 do 18:00.
  1. W związku ze zmianą mojej pracy duszpasterskiej, za te wspólne 20 lat tworzenia wspólnoty parafialne – Wam wszystkim dziękuję, ale też przepraszam, co nie było zgodne z wolą Pana Jezusa oraz proszę o modlitwę i zapewniam o mojej pamięci modlitewnej.

Dla ułatwienia kontaktu ze mną w nowej parafii – podaję mój prywatny adres internetowy:   a.strugarek@gmail.com

  1. Wprowadzenie nowego proboszcza ks. dr Krzysztofa Frąszczaka będzie w sobotę – 01 lipca b.r., na Mszy św. o godz. 18:30 – zachęcam do udziału oraz dziękuję delegacji parafialnej za przywitanie nowego duszpasterza.
  1. W przyszłą niedziele spotkanie należących do Żywego Różańca – po Mszy św. o godz. 09:00.
  1. Informuję, że w lipcu nie będzie objazdu chorych.
  1. Do sprzątania parafialnego kościoła proszę w tym tygodniu już w czwartek, n godz. 18:00 mieszkańców ul. Spokojnej i Pogodnej, a w przyszłym tygodniu mieszkańców Wypoczynkowej i Nad Miedzą w piątek, po wieczornej eucharystii.
  1. Zapowiedzi:

Śmigielski Filip, kawaler, rzymskokatolik, parafia pw. Dobrego Pasterza  – Poznań oraz Rajewska  Zuzanna, panna, rzymskokatolik, parafia św.

Józefa – Baranowo. Zap.II.

  1. Kuria:

Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Patronów Bazyliki Archikatedralnej w   Poznaniu celebrowana będzie w dniach 28 i 29 czerwca br.

W Wigilię uroczystości odpustowej, 28 czerwca o godz. 1900, zostaną odprawione  Pierwsze Nieszpory pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego Stanisława Gądeckiego. Podczas Nieszporów Ksiądz Arcybiskup dokona, już tradycyjnie, wręczenia nagród

„Optime Merito Archidioecesis Posnaniensis” – wyróżnienie otrzyma m.in. nasz  parafianin Wojciech Janczewski – prezes parafialnego zespołu Caritas  oraz wręczy krzyże młodzieży wyjeżdzającej z Poznania na letnie doświadczenia misyjne. W uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła w dniu 29 czerwca suma odpustowa będzie odprawiona o godz. 1000. Przewodniczyć jej będzie Ksiądz Arcybiskup Heiner Koch – Arcybiskup Metropolita Berlina. Zapraszamy serdecznie wszystkich na uroczystości do świątyni, która nazywana jest tradycyjnie „Matką Kościołów diecezji”.

ks. Andrzej Strugarek – niech nas Pan Jezus błogosławi.

Baranowo, 25 czerwca  2017 roku