VI Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy o naszych chorych w modlitwie i w spełnianiu wobec nich uczynków miłosierdzia.
  2. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: Trzeźwość egzaminem z wolności. Niech Wielki Post będzie czasem abstynencji od alkoholu.
  3. W poniedziałek o 9.00 Msza święta w intencji zmarłych z Baranowa polecanych w rocznych wymieniankach, a po niej różaniec w ich intencji.
  4. Biuro Parafialne czynne będzie tylko w czwartek od 9.30-10.30.
  5. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Msze święte z obrzędem posypania popiołem w Baranowie o 9.00 i 19.00, a w Chybach o 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły od którego nie ma żadnej dyspensy. Tego dnia zbierać będziemy ofiary do puszek na dzieła prowadzone przez Caritas.
  6. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 18.00, a po nim Msza wieczorna. W niedzielę o 17.30 Gorzkie Żale. Kazania pasyjne w tym roku będzie głosił ksiądz Dariusz Mazur, ojciec duchowny Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.
  7. Zwracam się z prośbą o pomoc w posprzątaniu kościoła w piątek po wieczornej Mszy do parafian z ulic: Wspólnej, Klonowej i Parkowej
  8. Po Mszy można nabyć u ministrantów nowy numer Przewodnika Katolickiego oraz Małego Przewodnika dla dzieci.
  9. Dzieciom, młodzieży rozpoczynającym ferie oraz parafianom udającym się na urlop życzę miłego i bezpiecznego wypoczynku.

Z A P O W I E D Z I   

WOJCIECH LENARTOWSKI, kawaler, rzymskokatolik, par. św. Józefa, Baranowo

DOROTA PALCZEWSKA, panna, rzymskokatolik., par. św. Józefa – Baranowo

Zapowiedź pierwsza