Niedziela Świętej Rodziny

  1. Dzisiaj obchodzimy święto Świętej Rodziny Jezusa Maryi i Józefa. Niech nasze rodziny przyzywając opieki Świętej Rodziny z Nazaretu  wzrastają we wzajemnej miłości i w wierze, które jeszcze ściślej zjednoczą je ze sobą i Panem Bogiem.
  2. Dziś przypada także 102. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego, które przyniosło po 123 latach zaborów upragnioną niepodległość ziemiom piastowskim. Pamiętajmy w modlitwie za tych, którzy przez bohaterski czyn sprawili, że Wielkopolska została przyłączona do odrodzonej II Rzeczpospolitej.  
  3. Jutro przypada Święto świętych Młodzianków, zamordowanych z rozkazu króla Heroda. Módlmy się, aby dzisiejsi rządzący chronili ludzkie życie, zwłaszcza dzieci nienarodzonych.  
  4. Od jutra w Polsce wprowadzona będzie narodowa kwarantanna. W kościele obowiązują te same przepisy, które wprowadzono w związku z czerwoną strefą. Dziękuję wszystkim Parafianom biorącym udział w liturgii za podporządkowanie się tym sanitarnym wymogom.       
  5. W środę zapraszam na Nowennę do Świętej Rodziny o godz. 18.00.
  6. Intencje mszalne na przyszły rok można zamawiać telefonicznie. Biuro Parafialne jest czynne w formie zdalnej. Proszę kontaktować się telefonicznie lub przez internet.
  7. Z uwagi na rządowy zakaz przemieszczania się w noc sylwestrową Msza Święta na zakończenie roku będzie w czwartek o godz. 17.00 na którą serdecznie zapraszam.     
  8. W Nowy rok Msze Święte o godz. 9.00; 10.30 i 12.00. W tym dniu obchodzić będziemy Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W Nowy Rok przypada także pierwszy piątek miesiąca. Z tego względu odwiedziny chorych z posługą sakramentalną osób, które o to poproszą będzie wyjątkowo w sobotę 2 stycznia od godz. 9.00. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej będzie pół godziny przed Mszami Świętymi. 
  9. W Nowy Rok przeżywać będziemy także kolejny dzień parafialnej nowenny przygotowującej nas do uroczystości nawiedzenia kopii obrazu Jasnogórskiego. Zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej na modlitwę różańcową o godz. 8.30.   
  10. Po Mszy można nabyć nowy numer Przewodnika Katolickiego. Polecam także modlitewnik na czas pandemii w cenie 3 zł.