Niedziela Najświętszej Trójcy

 1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Trójcy Przenajświętszej, to główna prawda wiary chrześcijańskiej. Także dzisiaj przeżywamy uroczystość 60-lecia święceń kapłańskich księdza Kanonika. Podczas Mszy Świętej o godzinie 12.00 będziemy wraz z księdzem Kanonikiem dziękować Bogu Jego posługę kapłańską. Po Mszy wszyscy parafianie zaproszeni są na kawę i ciasto.
 2. W poniedziałek po wieczornej Mszy będą do odbioru zdjęcia z Pierwszej Komunii Świętej.
 3. We wtorek przypada wspomnienie św. Matki Urszuli Ledóchowskiej, patronki naszej Archidiecezji. Także we wtorek próba sypania kwiatków o godzinie 17.00. Zapraszam szczególnie dziewczynki, które przystąpiły w tym miesiącu do Pierwszej Komunii.
 4. W środę o 19.15 spotkanie osób zaangażowanych w budowę ołtarzy na Boże Ciało. Zgodnie ze zwyczajem I ołtarz buduje młodzież przygotowująca się do bierzmowania i z duszpasterstwa młodzieży, II Rady Duszpasterska i Ekonomiczna, III mieszkańcy ul. Spokojnej i IV Wspólnota Żywego Różańca.
 5. W czwartek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte w Boże Ciało w Baranowie o 9.00 i 12.00 w Chybach o 10.30. Nie będzie Mszy wieczornej. Procesja eucharystyczna wyruszy po Mszy o 12.00. Pójdziemy tradycyjną trasą Pogodną, Wspólną i Spokojną. Serdecznie proszę wszystkich Parafian o udekorowanie aż do uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa domów religijnymi emblematami i wywieszenie flag. Podczas Mszy i procesji grać będzie zespół Grandioso.
 6. W oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne wokół kościoła po wieczornej Mszy. w niedzielę po Mszy o 9.00. Proszę Panów o noszenie baldachimu i tak dyżur w środę: Wypoczynkowa i Nad Miedzą, czwartek: Spokojna i Pogodna; piątek: Wspólna, Parkowa i Klonowa; sobotę: Radosna, Skryta i Wczasowa; niedzielę: Szamotulska, os. Białe i Kolorowe; poniedziałek: Wiosenna i Wierzbowa; wtorek: Słoneczna i Lipowa; środę: Przemysława i Lipowa; czwartek zakończenie oktawy: mieszkańcy Chyb; piątek NSPJ: Nowina Poznańska i Rolna.
 7. Z uwagi na Boże Ciało Biuro Parafialne będzie czynne tylko w poniedziałek.
 8. W Pierwszy Piątek miesiąca odwiedziny chorych od godziny 8.00. od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź oraz Komunia wynagradzająca dla dzieci.
 9. Do środy zapraszam na nabożeństwa majowe o 18.00, a w piątek na nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 10. W Pierwszą Sobotę miesiąca zapraszam czcicieli Matki Bożej na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP i Mszę Święta o godzinie 09.00.
 11. W piątek po wieczornej Mszy proszę o posprzątanie kościoła parafian z ulic: Radosnej, Skrytej i Wczasowej.
 12. W sobotę zapraszam na zbiórkę ministrantów i kandydatów, którzy chcą nimi zostać. Spotkanie rozpocznie się w kościele o 11.30.
 13. Polecam Przewodnik Katolicki z comiesięcznym dodatkiem” Pięć minut z Bogiem”