IV Niedziela Zwykła

„Idźcie i głoście”

 1. Czwarta Niedziela Zwykła.
 • Plan kolędy skserowany można nabyć w kruchcie kościoła, a także jest na stronie  internetowej parafii. Kolęduję w Chybach. Ofiary kolędowe –   2/3 przeznaczone będą  na remont kościoła chybskiego. 
 1. W poniedziałek – nie ma Mszy św.
 1. Od wtorku do czwartku Msze św. o godz. 09: 00.
 1. w czwartek święto Ofiarowania Pańskiego, zw. świętem MB Gromnicznej (przynosimy świece). Ze względu na kolędę Msza św. tylko rano o godz. 09:00.
 1. W pierwszy piątek miesiąca:
 • objazd chorych od godz. 09:00,
 • adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00 do 18:30 – dzieci przychodzą do spowiedzi św. na 17:00, aby półgodziny później przyjąć Komunię św.,
 • o godz. 18:30 – Msza św., a po Mszy św. obrzęd błogosławieństwa świec i wiernych – z okazji wspomnienia św. Błażeja.
 1. Spotkania duszpasterskie:
 • w przyszłą niedziele po Mszy św. o godz. 09:00 z należącymi do Żywego Różańca.
 • Także w przyszłą niedziele, po Eucharystii wieczornej, w salce dla tych którzy chcą pogłębić więź z Panem Bogiem.
 1. Kancelaria parafialna w trakcie kolędy czynna w wtorki i czwartki od 09:30 do 10:00.
 1. Informacje, o parafii znajdują się na nowej stronie internetowej:    ww.baranowo.archpoznan.pl ,  stara strona będzie działać jeszcze przez rok:  www.parjozef.org.
 1. Po Mszy św. – ministranci sprzedają prasę katolicką.
 1. Zapowiedzi:

Marcin Kaczmarek, kawaler, rzymskokatolik, zam. Parafia – św. Józefa – Baranowo  oraz Kamila Lipska, panna, rzymskokatolik, zam. Parafia –

św. Michała Arch. – Poznań. Zap. I.

 1. Zmarł śp. Roman Alankiewicz, zam. Baranowo. Pogrzeb odbył się w minioną sobotę. Dobry Jezu…
 1. Komunikaty Kurii:

W sobotę 11 lutego 2017 roku, w dniu w którym przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes obchodzić będziemy XXV Światowy Dzień Chorego. U nas Dzień Chorego będziemy obchodzić w czasie wizytacji biskupiej – 20 marca 2017 roku.

W związku z tym prosimy w niedzielę 5 lutego 2017 r., szczególnie w parafiach Poznania i okolicy, o przekazanie podczas ogłoszeń parafialnych następujących komunikatów:

 1. Z okazji XXV Światowego Dnia Chorego serdecznie zapraszamy, wszystkich chorych, cierpiących i posługujących im, na uroczystą Mszę św. z błogosławieństwem na wzór Lourdes, którą odprawi Ksiądz Biskup Zdzisław Fortuniak, w niedzielę 12 lutego o godz. 13.30 w kościele Matki Boskiej Bolesnej w Poznaniu przy ul. Głogowskiej. Po Mszy św. odbędzie się koncert w domu katolickim.
 2. W sobotę 11 lutego w godzinach od 10.00 do 13.00 w Publicznym Gimnazjum Katolickim im. Stanisława Kostki, przy ul. Głogowskiej 92 w Poznaniu, odbędzie się tzw. „biała sobota”. Lekarze różnych specjalizacji będą bezpłatnie udzielać porad. Będzie też można wykonać podstawowe badania laboratoryjne.
 3. W piątek 17 lutego o godzinie 19.00 w Gmachu Muzeum Archidiecezjalnego na Ostrowie Tumskim odbędzie się „Mini – recital fortepianowy” prof. dr hab. Aldony Kasprzak oraz wykład prof. dra hab. Stanisława Czekalskiego pt. „Historia medycyny
  a klinika”. Wstęp wolny.

ks. Andrzej Strugarek