II Niedziela Wielkiego Postu

 1. Zgodnie z dekretem Arcybiskupa Metropolity od jutra nasza świątynia stanie się kościołem jubileuszowym z racji Roku Świętego Józefa ogłoszonego 8 grudnia ubiegłego roku przez papieża Franciszka. Dlatego zachęcam wszystkich Parafian do ożywienia osobistego kultu naszego Patrona oraz zyskiwania odpustów za siebie lub zmarłych.   
 2. Przeżywamy dziś niedzielę Ad Gentes, czyli Dzień Solidarności z Misjonarzami. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy głoszą w świecie Ewangelię Chrystusa. Po Mszach, zgodnie z zapowiedzią zbierać będziemy do puszek ofiary ma Misje święte.
 3. Na stronie internetowej parafii można zapoznać się ze wskazaniami pasterskimi na tegoroczny Wielki Post. 
 4. Nabożeństwo Gorzkich Żali bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 9.00.
 5. W poniedziałek różaniec i Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w rocznych wymieniankach.
 6. W środę o godz. 18.00 zapraszam na nowennę do Świętej Rodziny. Do skarbony można wrzucać prośby i podziękowania, które będą odczytywane podczas nowenny.
 7. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Od 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej i Komunii wynagradzającej. W Wielkim Poście niech każdy z nas pojedna się z Bogiem w sakramencie pokuty.    
 8. W piątki Wielkiego Postu zapraszam wszystkich parafian na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 18.00. 
 9. Biuro parafialne czynne jest w formie zdalnej. Można kontaktować się przez telefon lub internet. Msze Święte można zamawiać przez telefon.
 10. Tradycyjnie w Wielkim Poście zbieramy daninę diecezjalną na potrzeby naszej Archidiecezji. Ofiary można składać w przygotowanych kopertach do skarbony lub przesyłać przelewem na konto parafialne z dopiskiem danina diecezjalna.
 11. Po Mszy można nabyć nowy Przewodnik Katolicki oraz Mały Przewodnik dla dzieci poświęcony św. Józefowi. Są też dostępne paschaliki Caritasu oraz list papieża Franciszka o św. Józefie Patris corde z modlitwami do Opiekuna Kościoła Świętego.  

O G Ł O S Z E N I A     S P O Ł E C Z N E

Rodzina z naszej parafii poszukuje osobę do opieki nad leżącą chorą. Jeśli ktoś byłby zainteresowany, proszę podejść po Mszy do zakrystii.

Potrzebna jest pomoc dla chorego Frania. Rodzina prosi o zbiórkę środków pieniężnych na konieczną operację. Bliższe informacje oraz numery kont, na które można przekazywać pieniądze są zamieszczone na plakatach wywieszonych w gablotach.