Nowy wew. wystrój kościoła

Z okazji XIX rocznicy poświęcenia kościoła parafialnego – 27 września 2016 roku – w prezbiterium (1. zdjęcie) pojawiły się nowe krzesła dla ministrantów oraz nowa tapicerka w miejscu przewodniczenia.

Obrazy otrzymały nową ramę, obraz św. Jana Pawła II – jest nowy, malowany ręcznie przez Sponsorkę, a obraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (z roku 1939 – dar Sióstr Elżbietanek z likwidowanej kaplicy Sióstr w Prymasowskim Seminarium Duchownym w Gnieźnie) został mieszczony w dużym zielonym tle, co go bardziej wyeksponowało.

Figurka Matki Boskiej Fatimskiej znajduje się na półce koło MB Częstochowskiej, obok obrazu św. Jana Pawła II – relikwie św. Papieża (jest to cząstka papieskiej sutanny, którą otrzymał proboszcz od ks. rektora Collegium Polskiego w Rzymie – śp. Tadeusza Karkosza).

św. Antoni Padewski – bardzo się ucieszył, bo również otrzymał nową marmurową półeczkę – przyjął to w imię posłuszeństwa, bo ślubował ubóstwo.

W najbliższym czasie pojawi się figurka św. Siostry Faustyny Kowalskiej 🙂

Przypominamy, że w kruchcie czeka na prośby – patron spraw beznadziejnych – św. Juda Tadeusz. Jeśli są prośby za jego wstawiennictwem – to w czasie wtorkowej Eucharystii przedstawiamy je Panu Bogu.