Apel Caritas o pomoc

APEL CARITASU ARCHIDIECEZJI

O POMOC W CZASIE EPIDEMII

W tym szczególnym czasie związanym z epidemią korona wirusa prosimy o wsparcie naszej działalności poprzez przekazywanie żywności, artykułów chemicznych oraz do higieny osobistej lub o przekazanie środków finansowych na ich zakup.

Nasza działalność bardzo mocno skupia się na interwencjach w sytuacjach kryzysowych. Jedną z naszych fundamentalnych inicjatyw jest pomoc żywnościowa.

Żywność jest nam potrzebna, ponieważ każdego dnia w naszych czterech jadłodajniach wydajemy darmowe posiłki dla ponad 500 osób potrzebujących, takich jak: seniorzy, bezdomni, rodziny wielodzietne. Robimy to także teraz, w obliczu epidemii korona wirusem, przekazując jedzenie potrzebującym na wynos.

Powołaliśmy także wolontariat kryzysowy, który aktualnie robi zakupy seniorom, aby Ci mogli pozostać w domu. Chcielibyśmy najuboższym seniorom móc przekazywać jedzenie za darmo. Ponadto z pomocy żywnościowej korzysta u nas ponad 5 tysięcy ludzi. Prowadzimy także Dom Dziecka, Ogrzewalnie i Przytulisko dla bezdomnych, Ośrodek Terapii i Uzależnień dla młodzieży. Te placówki nie mogą zostać zamknięte, a my musimy zadbać o wyżywienie dla naszych podopiecznych.

Niestety jesteśmy w obecnej sytuacji w trudnym położeniu, ponieważ posiadamy niewielką ilość zapasów jedzenia. W tamtym roku, w marcu mogliśmy przeprowadzić zbiórkę żywności „Tak, pomagam” w sklepach, w której to udało nam się uzbierać ponad 23 tony żywności. Teraz, w związku z aktualną sytuacją ta zbiórka i wiele innych akcji, które pozwalały nam pozyskiwać jedzenie oraz środki finansowe na ich zakup zostały odwołane.

Chcielibyśmy Państwa poprosić, o ile to możliwe o wsparcie naszych działań i podopiecznych.

  • Prosimy o dostarczenie produktów do centrali Caritas Poznań przy ul. Rynek Wildecki 4a w Poznaniu od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00 – 15:30.