PIELGRZYMKA DO MATKI BOŻEJ W 2017 ROKU

Pielgrzymka do Matki Bożej z Lourdes i Montserrat

LOURDES – MONTSERRAT – BARCELONA – GIRONA

10 – 17.09. 2017

P r o g r a m  w y j a z d u:

Dzień 1

Spotkanie na lotnisku Ławica w Poznaniu o godz. 17:45, przelot do Barcelony – Girony.

Po przylocie transfer do czterogwiazdkowego hotelu Delamar ****, ulokowanego w centrum Lloret de Mar, niedaleko od morza, w pobliżu promenady, sklepów i restauracji, zakwaterowanie, nocleg.

 Dzień 2

Śniadanie, następnie przejazd do Barcelony na zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem takich miejsc jak: Sagrada Familia; Park Gűell; ulica Passeig de Gracia z kamienicami takich architektów jak Gaudi, Domenech i Puig; Plac Kataloński; dzielnica Bari Gotic i Eixample; ulica La Rambla; Katedra św. Eulalii; Kolumna Kolumba; Stary Port; wzgórze Montjuȉc; Stadion Olimpijski.

Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 Dzień 3

Śniadanie, następnie  do wyboru wycieczka fakultatywna:

 1. Rejs statkiem do miejscowości Tossa de Marjednej  z najpiękniejszych miejscowości Costa Brava, zwiedzanie urokliwej starówki z kapliczką rybacką, zamku mauretańskiego z przepięknymi widokami na wybrzeże i starożytne kamienice. Możliwość wypróbowania lokalnych specjałów w urokliwych restauracjach lub czas na plażowanie.
 2. Ogród śródziemnomorski w Blanes

Jeden z  najważniejszych ogrodów botanicznych w Europie, na powierzchni 4 hektarów znajdziemy kilka tysięcy egzotycznych roślin, pochodzących z różnych zakątków świata. Ogród Marimurtra to prawdziwa oaza zieleni, pełna kolorów i zapierających dech w piersiach widoków. Podzielony jest na trzy części : śródziemnomorską, umiarkowaną i subtropikalną.

W drodze powrotnej do hotelu wstęp do hiszpańskiej bodegi na degustacje win, wędlin i serów, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie, przejazd na zwiedzanie i mszę św. na Montserratklasztoru słynącego z kultu figury Matki Boskiej, zwanej „Czarnulką”. To jedno z najważniejszych i najczęściej odwiedzanych miejsc w Hiszpanii przez pielgrzymów. Usytuowane jest na niespotykanych nigdzie indziej i niezwykle pięknych formacjach skalnych, na wysokości około 1000 m n.p.m. Malownicza góra, na której to klasztor się znajduje, jest najwyżej położonym miejscem na równinie katalońskiej, a widoki ze szczytu na całą Katalonię zapierają dech w piersiach. Wizyta w tym miejscu to zdecydowanie nieprzeciętne wydarzenie. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Śniadanie, msza św., obiad o godz. 13:00, następnie przejazd do Barcelony na wycieczkę fakultatywną i zwiedzanie: wzgórza Tibidabo (516 m n.p.m.), gdzie na szczycie znajduje się m.in. kościół Najświętszego Serca, który zwieńczony jest postacią Jezusa z uniesionymi rękami, nawiązującego do słynnej statuy z Rio. Następnie przejazd do Parku Królewskiego, na terenie którego znajduje się Pałac Królewski Pedralbes, związany z takimi osobistościami Barcelony jak hrabia Gűell i Antonio Gaudi. W następnej kolejności odwiedziny stadionu drużyny piłkarskiej FC Barcelona, a stamtąd przejazd na Plac Hiszpański, który będzie można podziwiać z tarasu widokowego umieszczonego na dawnej Arenie Byków. Na zwieńczenie dnia, u stóp przepięknego pałacu, który jest siedzibą Narodowego Muzeum Sztuki Katalońskiej, udział w pokazie Magicznej Fontanny, gdzie wody skaczą, zmieniają kolory i natężenie w rytm stałego repertuaru muzyki klasycznej, filmowej i popularnej. Powrót do hotelu, nocleg.

 Dzień 6

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd autokarem do Lourdes, znajdującego się w południowo-zachodniej Francji u podnóża Pirenejów. Lourdes, to największy we Francji i jeden z największych na świecie ośrodków kultu maryjnego. Miejsce słynące z  osiemnastu objawień Matki Bożej w 1858 r. św. Bernadecie, w którym znajduję się Sanktuarium Matki Bożej, które zostało budowane w roku 1861.

Zakwaterowanie w trzygwiazdkowym  hotelu Esplanade Eden, msza św., przejście do Sanktuarium oraz Groty Massabiele, powrót na obiadokolację. Możliwość uczestnictwa w procesji ze świecami, nocleg.

 Dzień 7

Śniadanie, poranna msza św. w Grocie Massabielle, zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej i miejsc związanych z życiem św. Bernadetty. Czas wolny na indywidualną modlitwę w Sanktuarium i kąpiel w basenach wypełnionych wodą z cudownego źródełka, następnie droga krzyżowa. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Możliwość uczestnictwa w procesji ze świecami nocleg.

 Dzień 8

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd na lotnisko w Gironie – spacer po mieście (uzależniony od godziny przyjazdu), wylot do Poznania, zakończenie pielgrzymki.

Z a k w a t e r o w a n i e:

Hotel Delamar ****, położony w turystycznej miejscowości Lloret de Mar na wybrzeżu Costa Brava. Hotel ulokowany jest w centrum miasta, tuż przy początku promenady, zaledwie 150 metrów od piaszczystej plaży i krystalicznie czystej wody Morza Śródziemnego, w pobliżu sklepów i restauracji. Urządzony jest w nowoczesnym i bardzo urokliwym stylu, z wpływami sztuki śródziemnomorskiej i kubańskiej – warto zaznaczyć, że hotel został oddany do użytku Gości w maju 2016 r. Przeznaczony jest wyłącznie dla Gości pełnoletnich.

Pokoje dwuosobowe: z łazienką (√suszarka, √ręczniki), balkonem, klimatyzacją, TV (√kanały telewizji satelitarnej), telefonem, czajnikiem oraz lodówką.

Dodatkowe atrakcje: odkryty basen otoczony tarasem z leżakami; słoneczny taras ulokowany na 8 piętrze również z basenem i leżakami; snack bar, w którym można spróbować lokalne przekąski czy uraczyć się regionalnym winem i zrelaksować się przy akompaniamencie muzyki; siłownia, dostęp do Wi-Fi.

Wyżywienie: w mieszczącej się na terenie hotelu restauracji serwowane są śniadania w formie różnorodnego i bogatego bufetu szwedzkiego, na wyróżnienie mogą zasłużyć codziennie świeże owoce i wypieki.

Obiadokolacja, również w formie urozmaiconego bufetu kuchni śródziemnomorskiej. Warto zaznaczyć, że w restauracji, zarówno w trakcie śniadania i obiadokolacji, odbywają się pokazy gotowania (tzw. Show cooking) , podczas których szef kuchni wraz z pomocnikami przygotowują w zależności od pory dnia różnorodne dania. Przykładowo rano są to puszyste omlety z serem i szynką, sadzone jajko z bekonem czy pyszne naleśniki, a wieczorem owoce morza, steki czy grillowane warzywa dla wegetarian.

HOTEL WEDŁUG PORTALU BOOKING.COM (PONAD 330 OPINII GOŚCI) UZNANY JEST ZA ZNAKOMITY I CIESZY SIĘ OCENĄ 9,3.

 Hotel Esplande Eden *** – znajduje się w Lourdes, usytuowany jest 800 metrów od Sanktuarium, co stanowi idealną bazę wypadową do zwiedzania i uczestniczenia w religijnych obrzędach. Hotel oferuje pokoje z telewizorem z dostępem do kanałów satelitarnych oraz łazienką z suszarką. W restauracji serwowane są dania kuchni regionalnej, które przyrządza się z regionalnych produktów.

Cena obejmuje: Cena nie obejmuje:
 • Przelot samolotem:                                                          – wycieczek fakultatywnych

– Poznań-Girona, Girona-Poznań                                  – wstępów do obiektów muzealnych

 • Bagaż podręczny 10kg + mała torebka – taksy klimatycznej (8€/os./pobyt)
 • Transfery autokarowe:

– lotnisko-hotel

– hotel-Barcelona-hotel

– hotel-Montserrat-hotel

– Lloret de Mar-Lourdes-lotnisko

 • Wycieczkę do Barcelony (dzień 2)
 • Wycieczkę na Montserrat
 • Wycieczkę do Lourdes
 • 5 noclegów w hotelu Delamar ****
 • 2 noclegi w hotelu Esplande Eden ***
 • 7 śniadań w formie bufetu
 • 6 obiadokolacji w formie bufetu
 • 1 obiad w formie bufetu
 • Nocleg i wyżywienie kierowcy hiszpańskiego
 • Opiekę księdza na całej trasie
 • Opiekę pilota na całej trasie
 • Lokalnego przewodnika
 • Ubezpieczenie KL+NNW
 • Aparaty słuchowe tour-guide
 • Podatek VAT

cena:   2690 zł + 50€

 W celu zgłoszenia uczestnictwa w wyjeździe wraz z wpłatą w wysokości 690,00 zł proszę dokonać w momencie zapisywania się lub na konto BP  FOCUS Danuta Alechnowicz 57 1030 0019 0109 8517 0020 0358 z dopiskiem: Pielgrzymka Baranowo

lub skontaktować się pod numerem tel: 502 390 961 lub e-mailem : focusdanka@wp.pl

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA, DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ

Informacje dodatkowe:

– Organizatorem wycieczki jest Biuro Podróży Focus Danuta Alechnowicz, posiadające zezwolenie o wpisie do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Wielkopolskiego pod nr 442

– każdy może wnieść na pokład samolotu torbę podręczną o wadze 10 kg i maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20 cm oraz 1 małą torebkę o maksymalnych wymiarach 35 x 20 x 20 cm. Nie może zawierać niebezpiecznych i ostrych przedmiotów oraz płynów powyżej 100ml

– istnieje możliwość dokupienia bagażu głównego o wadze 15 lub 20 kg (o cenie decyduje przewoźnik Ryan Air)

– istnieje możliwość wyboru miejsca na pokładzie samolotu (o cenie decyduje przewoźnik Ryan Air)

– istnieje możliwość ubezpieczenia kosztów rezygnacji z biletu lotniczego

– za przydział do pokoi odpowiada hotel, ewentualne preferencje i wymagania odnośnie pokoju ustalić należy w momencie zgłaszania się na wycieczkę

– wycieczki fakultatywne organizowane będą przy odpowiedniej ilości chętnych

– polecamy wyrobić bezpłatnie wydawaną Europejską Kartę Ubezpieczenie Zdrowotnego ( www.nfz.gov.pl lub  Poznań ul. Grunwaldzka 156)

– w przypadku braku osoby do pary do pokoju 2 os. dopłata do pokoju 1 os. 16€/dzień

– program ma charakter  ramowy,  pilot może zmienić kolejność zwiedzania.