Niedziela Zesłania Ducha Świętego

  1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego oraz dzień Pierwszej Komunii Świętej. Święty Jan Paweł II w swej ostatniej encyklice napisał, że Kościół żyję dzięki Eucharystii. Życzymy dzieciom, aby przez całe swe życie uczestniczyli i posilali w drodze do nieba Eucharystią. W darze ołtarza w tym roku dzieci złożyły dwa ornaty: biały i czerwony, świece ołtarzowe i dwie księgi liturgiczne. W Białym Tygodniu dzieci przychodzą w albach na nabożeństwo majowe i Mszę Świętą o godz. 18.00. W piątek wraz z rodzicami udają się z pielgrzymką na 18.00 do poznańskiej katedry na Mszę i spotkanie z księdzem Biskupem.
  2. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godzinie 12.00 będziemy wraz z księdzem Kanonikiem dziękować Bogu za 60 Jego kapłańskiej posługi. Po Mszy wszyscy parafianie zaproszeni są na jubileuszową kawę. Chętne osoby mogą włączyć się w przygotowania do tej uroczystości: panowie: przygotowując teren przykościelny rozkładając stoły, a panie piekąc pieczywo do kawy. Ze względu na dobrą koordynację przygotowań proszę, aby te osoby po Mszy zgłosiły się do mnie w zakrystii. Pieczywo można będzie dostarczyć do salki w sobotę.
  3. W poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła. W tym roku po raz pierwszy obchodzone będzie w całym Kościele.  Zapraszam na wieczorną Mszę świętą o 18.30.
  4. W poniedziałek i wtorek o 19.30 odbędą się spotkania dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. W poniedziałek przychodzą klasy II, a we wtorek klasy VII.
  5. W środę o 19.15 katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
  6. W czwartek z uwagi na Biały Tydzień nie będzie Mszy Świętej o godzinie 8.00.
  7. W środę po wieczornej Mszy zapraszam na trzecie spotkanie z cyklu „Droga Ucznia”.
  8. W sobotę w katedrze ksiądz Arcybiskup wyświęci na kapłanów siedmiu diakonów. Módlmy się szczególnie w tych dniach za kandydatów do święceń oraz o nowe powołania kapłańskie, zwłaszcza z naszej parafii.
  9. W piątek proszę o pomoc w posprzątaniu kościoła mieszkańców ulic: Wiosennej i Wierzbowej. Przed Pierwszą Komunią świątynia została posprzątana przez profesjonalną firmę. Koszty sprzątania w połowie pokryli rodzice dzieci, za co serdecznie im dziękuję.

O G Ł O S Z E N I E   S P O Ł E C Z N E

Sołtys Chyb i Rada Sołecka zapraszają dzieci z Chyb w sobotę 26 maja na Dzień Dziecka. Początek spotkania przy molo o godzinie 16.00