XXXIII Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj obchodzimy czwarty Światowy Dzień Ubogich pod hasłem Wyciągnij rękę do ubogiego. Wprowadzony do kalendarza kościelnego przez papieża Franciszka ma uwrażliwić zamożną część świata na problemy, z którymi boryka się większa część populacji ludności żyjącej na ziemi.
  2. Z woli papieża Franciszka przez cały tegoroczny listopad można pod zwykłymi warunkami zyskać odpust zupełny dla zmarłych.
  3. Wymienianki roczne oraz intencje mszalne na przyszły rok, z uwagi na trwającą epidemię, można zamawiać telefonicznie. Proszę zwłaszcza tych, którzy obchodzą w przyszłym roku rocznice czy jubileusze, o zarezerwowanie terminu Mszy Świętej.      
  4. Z uwagi na wysoką liczbę zakażonych koronawirusem Biuro Parafialne jest czynne tylko w formie zdalnej. Proszę kontaktować się telefonicznie lub przez internet.
  5. Według rządowych rozporządzeń do 29 listopada obowiązują obostrzenia sanitarne  dotyczące zgromadzeń liturgicznych w kościołach, gdzie może brać udział jedna osoba na 15 metrów kwadratowych.  
  6. Dzisiaj po Mszach zbierać będziemy ofiary do na Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu. 
  7. Rodziców i dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej, proszę, aby uczestniczyły w zdalnej katechezie zamieszczanej na internetowej stronie naszej parafii.   
  8. Za tydzień przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Od piątku podczas Mszy Świętych przygotowywać się będziemy do tej uroczystości przez Nowennę, aby Polska, nasza Ojczyzna, mogła nadal być rzeczywistym Królestwem Jezusa Chrystusa i Maryi Niepokalanej. Za tydzień podczas Mszy Świętej o godz. 9.00 odnowimy akt oddania rodziny ludzkiej Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.      
  9. Po Mszy można nabyć Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik dla dzieci oraz kalendarzyk św. Wojciecha na przyszły rok.

                          Z A P O W I E D Z I *

SZOCIŃSKI Piotr Jacek, kawaler, rzymskokatolickie, par. św. Michała Archanioła, Gniezno

WITTMANN Jolanta Krystyna, panna, rzymskokatolickie, par. św. Józefa Oblubieńca NMP, Baranowo

Zapowiedź druga

*Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie parafii  p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Baranowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą.