XXXIII Niedziela Zwykła

  1. Przeżywamy dzisiaj II Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: Biedak zawołał i Pan go wysłuchał. Pan Jezus powiedział, że biedni zawsze będą pośród nas. Nasza gmina należy do najbogatszych w Wielkopolsce, dlatego ubogich nie ma zbyt wielu. Jednak już w powiecie poznańskim do którego należymy, a gdzie panuje najniższe bezrobocie w Polsce mieszka 7% ludzi ubogich. Pamiętajmy o tym, że cokolwiek uczynimy jednemu z naszych braci najmniejszych, to wyświadczamy samemu Chrystusowi.
  2. Rodziców i chrzestnych, których dzieci przystąpią do chrztu w grudniu zapraszam na katechezę chrzcielną w środę o godz. 19.15 do salki parafialnej przy biurze.
  3. Za tydzień przeżywać będziemy ostatnią niedzielę roku liturgicznego i uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy o godz. 9.00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem ponowimy akt oddania Jezusowi Chrystusowi Królowi.
  4. W przyszłą niedzielę zbierać będziemy ofiary na Arcybiskupie Seminarium Duchowne.
  5. Organizowana jest pielgrzymka do Torunia na 27. rocznicę powstania Radia Maryja. Wyjazd w sobotę 1 grudnia z Baranowa. Informacje U pani Ireny pod numerem telefonu: 605 322 922.
  6. Parafia w Przeźmierowie organizuje w sobotę 8 grudnia pielgrzymkę do Wrocławia. Bliższe informacje na stronie internetowej naszej parafii, a zgłoszenia u Księdza Wikariusza pod numerem telefonu: 691 732 215.
  7. W piątek po Mszy wieczornej proszę o pomoc w posprzątaniu kościoła Parafian przy ulicach: Szamotulskiej, Białej i Os. Kolorowego.
  8. Po Mszy można nabyć nowy numer Przewodnika Katolickiego.
  9. Zmarła nasza Parafianka śp. Krystyna Okraska z Baranowa. Pogrzeb odbył się w piątek w Przeźmierowie. Wieczny odpoczynek…

O G Ł O S Z E N I  E  S P O Ł E C Z N E

Sołtys i Rada Sołecka serdecznie zapraszają mieszkańców Baranowa na spotkanie andrzejkowe w sobotę 24 listopada o godz. 17.00 do świetlicy wiejskiej przy ul. Spokojnej 2B.

Mieszkający przy ulicy Dolne Chyby pod numerami 10, 10A, 10B, 12, 14, 16, 18, i 20 proszeni są o zapoznanie się z pismem Prezydenta Miasta Poznania dotyczącym modernizacji ewidencji gruntów i budynków wywieszonym w gablocie parafialnej.