XXXII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj obchodzimy po raz dwunasty  dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. W tym roku otaczamy naszą modlitwą i wsparciem chrześcijan żyjących w Republice Środkowoafrykańskiej. Kościół, zawsze jest znakiem sprzeciwu wobec świata i grzechu.    
 2. Dziś po Mszy o godz. 9.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.
 3. Od soboty weszły w życie nowe obostrzenia sanitarne. W kościołach może być jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. Proszę wiernych, którzy uczestniczą w nabożeństwach w kościele o zachowanie obowiązujących rygorów sanitarnych.
 4. Dzisiaj kończy się oktawa uroczystości Wszystkich Świętych i modlitwy za zmarłych polecanych w  wymianiankach. Papież Franciszek z uwagi na epidemię umożliwił zyskiwanie odpustów za zmarłych przez cały listopad.
 5. Dzisiaj kończymy także ogólnopolską modlitwę różańca do granic nieba. Bóg zapłać, wszystkim, którzy modlą o łaskę życia dzieci nienarodzonych.      
 6. Jutro przypada święto rocznicy poświęcenia Bazyliki na Lateranie, która jest katedrą biskupa Rzymu i Matką wszystkich chrześcijańskich kościołów na świecie. Bądźmy wdzięczni za naszą świątynie i otaczajmy ją opieką. Dziękuję wszystkim Parafianom, którzy w tych niełatwych czasach epidemii i rozruchów wspierają modlitewnie i materialnie nasz parafialny kościół.   
 7. w środę przypada święto narodowe odzyskania niepodległości. Zapraszam do modlitwy Polskę podczas Nowenny od Świętej Rodziny o godz. 18.00
 8. Wymienianki roczne oraz intencje mszalne na przyszły rok, z uwagi na trwającą epidemię, można zamawiać telefonicznie.        
 9. Z uwagi na wysoką liczbę zakażonych koronawirusem Biuro Parafialne jest czynne tylko w formie zdalnej. Proszę kontaktować się telefonicznie lub przez internet.
 10. Za tydzień zbierać będziemy ofiary do puszek na Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu. 
 11. Po Mszy można nabyć Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik dla dzieci oraz kalendarzyk św. Wojciecha na przyszły rok.
 12. Zmarła śp. Małgorzata Partocka z Baranowa. Wieczny odpoczynek…

 Z A P O W I E D Z I *

SZOCIŃSKI Piotr Jacek, kawaler, rzymskokatolickie, par. św. Michała Archanioła, Gniezno

WITTMANN Jolanta Krystyna, panna, rzymskokatolickie, par. św. Józefa Oblubieńca NMP, Baranowo

Zapowiedź pierwsza

*Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie parafii  p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Baranowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą.