XXVIII Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj po Mszach świętych zbierać będziemy podpisy pod obywatelskim projektem ustawy „Zatrzymaj aborcję”. Zwracam się z apelem o poparcie tej społecznej inicjatywy. Życie jest darem pochodzącym od Boga, nawet gdy od momentu narodzin naznaczone jest chorobą i cierpieniem.
  2. Zgodnie z zapowiedzią po Mszach zbierane są ofiary dla poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Meksyku.
  3. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe o godz. 18.00 poza czwartkiem. Dzieci i młodzież, uczestniczą w nabożeństwach od poniedziałku do środy.
  4. Pod chórem wyłożone są kartki na których proszę czytelnie zapisać imiona i nazwiska swoich bliskich zmarłych. Kartki te można będzie składać do skarbony przy chrzcielnicy. Natomiast wymienianki roczne można składać w biurze parafialnym. Wymienionych zmarłych polecać będziemy podczas różańca po uroczystości Wszystkich Świętych. Od poniedziałku można też zamawiać intencje mszalne na rok 2018. Pamiętajmy, że zamówić i ofiarować Mszę świętą, to najwspanialszy dar jaki możemy ofiarować tym, których kochamy.
  5. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w salce w poniedziałek o godz. 19.15.
  6. Spotkanie młodzieży klas III gimnazjum przygotowujących się do bierzmowania odbędzie w środę na salce o godz. 18.30.
  7. Bardzo dziękuję parafiankom za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu zwracam się o pomoc mieszkańców z ulic: Radosna, Skryta i Wczasowa.
  8. Polecam nowy numer Przewodnik Katolickiego i Mały Przewodnik, które można nabyć u ministrantów po Mszy św. Do nabycia  jest także album kolekcjonerski dla dzieci, które zbierają kartki z owieczką Magdą

 

O G Ł O S Z E N I E     S P O Ł  E C Z N E

Tarnowskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Tarson zaprasza rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych na warsztaty tematyczne pt. „Rodzic wobec niepełnosprawności dziecka”. Zajęcia odbędą się w Sali Gminnego Klubu Sportowego GKS w Tarnowie Podgórnym, przy ul. 23 Października w środę 18 października o godz. 18.00. Zajęcia są bezpłatne. Szczegóły podane są na plakacie w gablocie.