XXVIII Niedziela Zwykła Dzień Papieski

 1. Przeżywamy dzisiaj 23. Dzień Papieski – Św. Jan Paweł II – cywilizacja życia. Niech ten dzień przyczyni się do zgłębiania nauczania papieskiego, zwłaszcza dotyczącego świętości i obrony ludzkiego życia. Módlmy się o dar pokoju w Ukrainie i na Bliskim Wschodzie oraz ochronę ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci.     
 2. Dzisiaj także dzień wyborów do parlamentu i ogólnopolskiego referendum. Udział w wyborach jest obowiązkiem sumienia dorosłego katolika. Jest to dowód podstawowego zaangażowania się na rzecz wspólnego dobra kraju.
 3. W poniedziałek 16 października przypada 45. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na stolicę Piotrową w Rzymie. W tym dniu szczególnie dziękujmy Panu Bogu za dar polskiego Papieża i jego pontyfikat. 
 4. Zapraszam na nabożeństwa Różańca Świętego o godz. 18.00 od poniedziałku do soboty z wyjątkiem czwartku, wtedy nabożeństwo po Mszy porannej.
 5. W środę obchodzić będziemy święto św. Łukasza patrona pracowników Służby Zdrowia. Polecajmy w modlitwie wszystkie osoby, które dbają o nasze zdrowie i troszczą się o chorych.
 6. Osoby, które w ostatnim czasie zamieszkały na terenie Baranowa lub Chyb, a chcą należeć do wspólnoty parafialnej, proszę, aby zgłosiły się do Biura.     
 7. W Biurze Parafialnym można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok kalendarzowy. Także można składać do skarbony pod chórem wymienianki jednorazowe za zmarłych, za których modlić się będziemy podczas modlitwy różańcowej począwszy od Dnia Zadusznego. Natomiast wymienianki roczne można zgłaszać w Biurze Parafialnym.          
 8. Biuro Parafialne czynne jest w poniedziałek od 17 do 18 i w czwartek od z uwagi na nabożeństwo różańcowe od 9.00. do 9.30.
 9. Po Mszy zbierać będziemy ofiary na stypendia dla niezamożnych uczniów wspieranych przez Fundację Nowego Tysiąclecia. Polecam tę składkę ofiarności Szanownych Parafian.
 10. Za tydzień obchodzić będziemy Światową Niedzielę Misyjną rozpoczynającą Tydzień Misyjny w Kościele. W tym dniu zbierać będziemy ofiary na misje. 
 11. Po Mszy dostępny jest nowy numer Przewodnika Katolickiego.