XXVIII Niedziela Zwykła

 1. Przeżywamy dzisiaj XX Dzień Papieski pod hasłem Totus Tuus. Niech zawierzenie Matce Bożej św. papieża Jana Pawła II będzie dla nas wzorem do naśladowania w przededniu Nawiedzenia naszej parafii. Po Mszy zbierać będziemy ofiary na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia.
 2. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy Misje Święte w parafii, które poprowadzi ojciec Andrzej Korda Oblat Maryi Niepokalanej. Program Misji wywieszony jest w gablotach, wydrukowany na folderach i zamieszczony na parafialnej stronie internetowej.
 3. W październiku zapraszam wszystkich Parafian do modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w kościele o godz. 18.00, a w czwartek i niedzielę o godz. 8.30. Niech modlitwa różańcowa będzie przygotowaniem do uroczystości Nawiedzenia naszej parafii przez kopię cudownego wizerunku Matki Bożej Jasnogórskiej.  
 4. W poniedziałek obchodzić będziemy święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej. Katedra, to kościół biskupi i Matka kościołów w diecezji. Zapraszam w tym dniu do modlitwy w intencji naszej diecezji.
 5. We wtorek spotkanie w kościele młodzieży klas VII przygotowujących się do bierzmowania. Młodzież przychodzi na Mszę Świętą o godz. 18.30, a po niej kolejna katecheza. Proszę przynieść ze sobą podręczniki i dzienniczki.
 6. We wtorek ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie o godz. 21.00. Zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej. Proszę zabrać ze sobą świece.
 7. W środę przypada Dzień Edukacji Narodowej, wszystkim nauczycielom składamy serdeczne życzenia w dniu ich święta.
 8. W Biurze Parafialnym można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.      
 9. Za tydzień obchodzić będziemy Światową Niedzielę Misyjną. W parafii rozpoczniemy Misje Święte i zbierać będziemy ofiary na wsparcie rozkrzewiania katolickiej wiary. 
 10. Osoby, które z różnych powodów nie ukończyły szkolnej katechezy, a chciałyby ją ukończyć mogą w październiku zgłaszać się do Biura Parafialnego. Katecheza uzupełniająca będzie zorganizowana w Tarnowie Podgórnym i rozpocznie się od listopada.
 11. Po Mszy można zaopatrzyć się w wodę święconą, świece na procesję, flagi, emblematy oraz dekoracje na uroczystość Nawiedzenia. Można także zabrać do domu plan Misji Świętych oraz uroczystości Nawiedzenia Matki Bożej wydrukowany na folderze.   
 12. Po Mszy można nabyć Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik dla dzieci oraz książkę Wszystko o Matce Bożej. 
 13.  Zmarła śp. Danuta Zielińska z Chyb. Wieczny odpoczynek…

Z A P O W I E D Z I *

KRAWCZYK Mateusz Paweł , kawaler, rzymskokatolickie, par. św. Józefa, Baranowo

MAJ Monika Anna, panna, rzymskokatolickie, par. św. Anny, Poznań

Zapowiedź pierwsza

*Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie parafii  p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Baranowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą.