XXVIII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj obchodzimy XIX Dzień Papieski, po Mszach zbierane są ofiary do puszek na fundusz stypendialny dla uzdolnionych dzieci i młodzieży. Także w tym samym celu parafialna grupa Caritas rozprowadza wypieki do kawy.    
 2. Dzisiaj także jest Dzień Fatimski i drugi dzień Nowenny przygotowujący nas na nawiedzenie Matki Bożej. Zapraszam o godz. 21.00 na wieczór maryjny, czyli ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Proszę o zabranie świec.
 3. Dzisiaj także wybory parlamentarne. Weźmy w nich udział, pamiętając o swym obywatelskim obowiązku. Pamiętajmy także, że nad politykami jest Pan Bóg, i to On  w swych dłoniach dzierży losy świata i każdego z nas.
 4. W poniedziałek obchodzić będziemy Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy w modlitwie o naszych wychowawcach i nauczycielach, którzy kształtują umysły i sumienia młodych pokoleń Polaków. 
 5. Nabożeństwa różańcowe o godz. 18.00. W czwartek nabożeństwo po porannej Mszy, a w niedzielę proszę odmawiać Różaniec w gronie rodzinnym. Zapraszam do udziału dzieci i młodzież. W poniedziałek modlić się będziemy podczas Różańca i Mszy Świętej za zmarłych polecanych w wymieniankach rocznych.
 6. W Biurze Parafialnym można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok. Zapraszam, zwłaszcza tych, którzy w przyszłym roku obchodzić będą rocznice. Pamiętajmy, że Ofiary Mszy Świętej, jest najpiękniejszym prezentem, jaki możemy podarować naszym bliskim zarówno żyjącym, jak i zmarłym. W Biurze można składać  wymienianki roczne za zmarłych, natomiast jednorazowe proszę wraz z ofiarą złożyć do skarbony pod chórem. Zmarłych polecać będziemy w naszej modlitwie począwszy od  2 listopada, w którym obchodzimy wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. 
 7. Młodzież klas VIII przygotowująca się do bierzmowania zapraszam na spotkanie we wtorek w salce parafialnej o godz. 19.15. 
 8. W piątek przypada święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Podczas Mszy modlić się będziemy o łaskę zdrowia dla chorych i za wszystkich, którzy otaczają opieką ludzi chorych.   
 9. Zachęcam do zapoznania się z wystawą na temat Pomnika Serca Jezusowego, Wotum Wdzięczności mieszkańców Poznania za odzyskaną przez Polskę po latach zaborów niepodległość, a zburzonego na początku II wojny światowej przez Niemców. Zapraszam na projekcję filmu w sobotę po Mszy wieczornej o odbudowie Pomnika.   
 10. W piątek po Mszy wieczornej proszę o pomoc w posprzątaniu kościoła Parafian z ulic: Słonecznej i Lipowej.
 11. Za tydzień obchodzić będziemy Światową Niedzielę Misyjną. Ofiary w tym dniu zbierane będą przeznaczone na wsparcie misyjnego dzieła Kościoła.  
 12. Po Mszy można nabyć nowy Przewodnik Katolicki oraz Mały Przewodnik dla dzieci.