XXVIII Niedziela Zwykła

  1. Obchodzimy dzisiaj 18. Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Po Mszach zbierać będziemy ofiary na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia. Zebrane środki przeznaczane są na stypendia dla uzdolnionych uczniów i studentów pochodzących z niezamożnych rodzin.
  2. We wtorek przypada 40. rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Z tej okazji organizujemy w poniedziałek 22 października jednodniową pielgrzymkę do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Toruniu, aby uczestniczyć w odpuście ku czci polskiego Papieża. Wyjazd o godz. 6.30 sprzed kościoła. Zapisy w zakrystii po Mszach. Z uwagi na ubezpieczenie należy podać swój pesel i adres.
  3. Gościmy dzisiaj w naszej parafii Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy po Mszach będą rozprowadzać kalendarze misyjne na przyszły rok. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone będą na działalność misyjną tego Zgromadzenia.
  4. Nabożeństwa różańcowe o godz. 18.00 poza czwartkiem. W soboty i niedziele proszę, abyśmy różaniec odmawiali w rodzinnym gronie.
  5. W czwartek obchodzimy święto św. Łukasza ewangelisty i patrona służby zdrowia. Polecajmy za jego przyczyną wszystkich pracowników i woluntariuszy służby zdrowia.
  6. W tym tygodniu biuro parafialne będzie nieczynne.
  7. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Światową Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny w Kościele. Pamiętajmy o słowach papieża Franciszka, który wzywa każdego ochrzczonego, aby był zarówno uczniem jak i misjonarzem głoszącym Ewangelię Chrystusa w dzisiejszym świecie.
  8. W piątek po Mszy wieczornej proszę o pomoc w posprzątaniu kościoła Parafian z ulic: Przemysława i Letniskowej.
  9. Po Mszy można nabyć nowy numer Przewodnika Katolickiego oraz Mały Przewodnik dla dzieci.