XXVII Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj przeżywamy XVII Dzień Papieski. Pamiętajmy o modlitwie za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, a także o papieskim nauczaniu, które nam pozostawił. Po Mszach przed kościołem zbierane są ofiary na Fundusz Nowego Tysiąclecia.
  2. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe o godz. 18.00 poza czwartkiem gdyż wtedy jest odprawiane po porannej Mszy świętej. Dzieci i młodzież, uczestniczą w nabożeństwach od poniedziałku do środy.
  3. W czwartek przypada święto Rocznicy Poświecenia Katedry, która jest matką wszystkich kościołów naszej diecezji i pierwszą katedrą na ziemiach polskich
  4. W piątek o godz. 21.00 zapraszam na ostatnie w roku jubileuszowym nabożeństwo fatimskie.
  5. W przyszłą niedzielę zbierane będą przed kościołem ofiary na pomoc poszkodowanym przez trzęsienie ziemi w Meksyku.
  6. W przyszłą niedzielę po Mszach zbierać będziemy podpisy pod obywatelskim projektem ustawy „Zatrzymaj aborcję”. Parafian, którzy chcą poprzeć ten projekt proszę o zabranie ze sobą dowodu osobistego lub numeru pesel.
  7. Bardzo dziękuję grupie parafian za posprzątanie kościoła w ubiegły piątek. W tym tygodniu proszę o pomoc parafian mieszkających przy ulicy Wiosennej i Wierzbowej.
  8. Polecam nowy numer Przewodnik Katolickiego i Mały Przewodnik, które można nabyć u ministrantów po Mszy św. w przyszłą niedzielę będzie do nabycia album kolekcjonerski dla dzieci, które uczestniczą w niedzielnej Mszy i zbierają karteczki z owieczką Magdą.