XXVII Niedziela Zwykła

 1. Trwa październik, miesiąc Różańca św. Dzisiaj wspominamy Matkę Bożą Różańcową, która objawiając się w różnych miejscach na ziemi zawsze prosi, abyśmy modlili się na różańcu. Nabożeństwa różańcowe o godz. 18.00 poza czwartkiem. W soboty i niedziele różaniec odmawiamy w gronie rodzinnym. O nabożeństwach różańcowych przypominam zwłaszcza dzieciom, bo to właśnie im Matka Boża się objawiała i prosiła o modlitwę różańcową.
 2. Po porannej Mszy spotkanie w kościele Wspólnoty Żywego Różańca, a po wieczornej spotkanie w salce małżonków, na które zaprasza Ruch Rodzin Nazaretańskich.
 3. W poniedziałek różaniec i Msza w intencji zmarłych polecanych w wymieniankach.
 4. Także w poniedziałek o godz. 19.15 spotkanie z katechetami na probostwie.
 5. Młodzież klas III gimnazjalnych, przygotowującą się do bierzmowania, zapraszam na spotkanie w środę o godz. 18.30 do salki parafialnej.
 6. W piątek obchodzimy święto rocznicy poświecenia Bazyliki Archikatedralnej w Poznaniu, która jest Matką wszystkich kościołów diecezji. Pamiętajmy w modlitwie o najstarszej katedrze na ziemiach polskich zwłaszcza w jubileuszowym roku 1050-lecia powstania poznańskiej diecezji.
 7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy 18. Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Podziękujmy Panu Bogu za pontyfikat św. Jana Pawła II, w 40. Rocznicę wyboru na Stolicę Świętego Piotra. Po Mszach zbierać będziemy ofiary na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia.
 8. Z okazji 40. rocznicy wyboru naszego Rodaka organizujemy jednodniową pielgrzymkę w poniedziałek 22 października we wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II do Sanktuarium w Toruniu. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.
 9. W sobotę 13 października zapraszam na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie o godz. 21.00. Proszę zabrać ze sobą świece.
 10. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy po Mszach będą rozprowadzać kalendarze misyjne na przyszły rok. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone będą na działalność misyjną.
 11. W piątek po Mszy wieczornej proszę o pomoc w posprzątaniu kościoła Parafian z ulic: Słonecznej i Lipowej.
 12. Po Mszy można nabyć nowy numer Przewodnika Katolickiego oraz Mały Przewodnik dla dzieci. Polecam wyjątkowo także Gościa Niedzielnego z dołączonym do numeru filmem „Sprawa Chrystusa”.
 13. Zmarli nasi parafianie: Julian Wańczyk z Baranowa i Krzysztof Czeszyk z Chyb. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…