XXVI Niedziela Zwykła

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy miesiąc Różańca świętego. W roku fatimskim w szczególny sposób zachęcam Szanownych Parafian do uczestniczenia w nabożeństwach różańcowych od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 za wyjątkiem czwartku gdy nabożeństwo będzie po rannej Mszy. Dzieci, zwłaszcza przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej, uczestniczą w nabożeństwach od poniedziałku do środy. W sobotę i niedzielę proszę, aby Różaniec święty odmawiać w rodzinnym gronie.
 2. W poniedziałek w liturgii wspominamy naszych Aniołów Stróżów. Niech codzienna modlitwa do naszego Niebiańskiego Opiekuna strzeże nas i zachowa od zła wszelkiego.
 3. W tym tygodniu zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania klasy drugie w poniedziałek, a klasy siódme we wtorek na spotkanie w salce od godz. 19.15 do 20.00. Natomiast klasy trzecie swoje spotkanie będą miały w środę 4 października od godz. 18.30 do 20.00.
 4. W czwartek modlić się będziemy w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie. W tym roku w Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Poznaniu drogę do kapłaństwa rozpoczęło 18 kandydatów.
 5. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych z sakramentami świętymi od godz. 9.00. Jeśli ktoś z chorych, pragnie przystąpić do spowiedzi i Komunii św. a nie jest jeszcze zgłoszony, to można to uczynić do czwartku.
 6. Także w piątek od godziny 17.00 do wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi, a po niej Komunia wynagradzająca dla dzieci.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca przypada wspomnienie liturgiczne Matki Bożej Różańcowej. W tym dniu różaniec odmawiany będzie przez tysiące wiernych wokół granic Polski. Zapraszam tego dnia na ostatnie w tym roku nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Z uwagi na poranne zajęcia na Wydziale Teologicznym nabożeństwo pierwszej soboty nie będzie rano, a o godz. 17.30, w łączności z Mszą wieczorną.
 8. W przyszła niedzielę obchodzić będziemy Dzień Papieski. Z tego powodu zbierać będziemy ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 9. Także w przyszłą niedzielę podczas Mszy o godzinie 12 będzie poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
 10. W czwartek 12 października organizowana jest jednodniowa pielgrzyma do Lichenia. Zapisy w biurze i po Mszach. Przy zapisie potrzebny będzie Pesel do ubezpieczenia.
 11. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła w ubiegły piątek. Za tydzień po wieczornej Mszy proszę o pomoc parafian z ulic: Szamotulskiej, Białej i Osiedla.
 12. Polecam nowy numer Przewodnik Katolickiego i Mały Przewodnik, które można nabyć u ministrantów po Mszy św.