XXVI Niedziela Zwykła

 1. W poniedziałek rozpoczyna się październik, miesiąc Różańca św. Szukajmy w modlitwie różańcowej, jak prosił św. Jan Paweł II, umocnienia i oparcia. Nabożeństwa różańcowe o godz. 18.00 poza czwartkiem. W soboty i niedziele różaniec odmawiamy w rodzinnej wspólnocie. Na nabożeństwa zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej, zwłaszcza Wspólnotę Żywego Różańca, a także dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej oraz młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
 2. We wtorek wspominamy w liturgii Aniołów Stróżów. Niech codzienna modlitwa do naszego „Niebiańskiego Ochraniarza” strzeże nas i zachowa od zła wszelkiego na ziemi i doprowadzi do życia wiecznego w niebie. Tego dnia zapraszam na Mszę wieczorną Wspólnotę Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 3. Dla rodziców i chrzestnych, których dzieci przyjmą chrzest w październiku, katecheza chrzcielna w środę o godz. 19.15 w salce przy biurze parafialnym.
 4. W czwartek liturgia Kościoła wspomina św. Franciszka z Asyżu. W tym dniu módlmy się za papieża Franciszka i Kościół, a także w intencji powołań do służby Bożej w Kościele.
 5. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych z Komunią Świętą od 9.00. Od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź. Przypominam o niej zwłaszcza dzieciom z klas czwartych, które były w maju u Pierwszej Komunii jak i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Komunia wynagradzająca dla dzieci ok.17.30. W tym dniu przypada wspomnienie św. Siostry Faustyny. Czcicieli Bożego Miłosierdzia zapraszam na Koronkę o 18.00.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszam na ostatnie w tym roku nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 9.00.
 7. Również w sobotę młodzież parafii, wyjeżdża do Warszawy na ogólnopolskie spotkanie młodych, które odbędzie się na stadionie narodowym. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 7.00. Bliższe informacje https://stadionmlodych-parafiabaranowo.konfeo.com
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy o 9.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca, a po wieczornej Mszy Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza małżonków na spotkanie do salki.
 9. W związku z peregrynacją kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej, która rozpocznie się w naszej Archidiecezji 18 maja 2019 roku Arcybiskup Metropolita napisał list do osób chorych i w podeszłym wieku. Jego treść dostępna jest na stronie internetowej naszej parafii. Już dzisiaj chcę poinformować wszystkich wiernych, że do naszej parafii Matka Boża przybędzie w niedzielę 18 maja 2020.
 10. W piątek po Mszy wieczornej proszę o pomoc w posprzątaniu kościoła Parafian z ulic: Radosnej, Skrytej i Wczasowej.
 11. Po Mszy można nabyć nowy numer Przewodnika Katolickiego oraz Mały Przewodnik dla dzieci.