XXV Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za ludzi mediów, aby potrafili służyć prawdzie i dobru.   
 2. Jutro, w poniedziałek, o godz. 18.00 zapraszam na różaniec i Mszę Świętą członków Rady Duszpasterskiej, Ekonomicznej i Caritasu oraz tych wszystkich Parafian, którzy pragną czynnie włączyć się w przygotowanie do uroczystości Nawiedzenia kopii obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w naszej parafii. W tym tygodniu zostały uporządkowane przez firmę krzewy i żywopłot rosnące na terenie kościelnym. Ufam, że także nasze domy, ulice oraz parafialna świątynia zostaną godnie i pięknie przystrojone na uroczystość Nawiedzenia Matki Bożej. 
 3. Biuro Parafialne czynne jest w poniedziałek od 17.00-18.00. Można kontaktować się także telefonicznie lub przez internet.
 4. W środę zapraszam serdecznie na nowennę do Świętej Rodziny oraz Mszę Świętą ku czci św. Józefa.
 5. Od sobotniej Mszy Świętej wieczornej rozpocznie się w naszej parafii Misja Święta prowadzona przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Jest to bezpośrednie przygotowanie duchowe przed Nawiedzeniem kopii obrazu Jasnogórskiego. Program Misji i Nawiedzenia można zabrać po Mszy Świętej. W przyszłą niedzielę z uwagi na obecność misjonarzy zostanie odprawiona także Msza Święta wieczorna o godz. 18.30. 
 6. Na skarbonie przy głównym wejściu wyłożone są kartki, na których można wypisać w domu prośby i podziękowania do Matki Bożej Jasnogórskiej i wrzucić do skarbony. W tych intencjach zostanie odprawiona Msza Święta w niedzielę 3 października o godz. 16.00 na pożegnanie obrazu Nawiedzenia. Natomiast przy obrazie Matki Bożej wyłożona jest księga pamiątkowa, do której można się wpisywać. Po zakończonym Nawiedzeniu zostanie ona przekazana na Jasną Górę jako wotum wdzięczności naszych Parafian za dar nawiedzenia Matki Bożej.        
 7. Przez cały miesiąc wrzesień rodzice uczniów klas siódmych, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania mogą zgłaszać swoje dzieci w Biurze Parafialnym.
 8. Od poniedziałku 27 września do środy 29 września odbędą się rekolekcje szkolne dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów.               
 9. W sklepiku można zaopatrzyć się w emblematy flagi i inne rzeczy potrzebne do wystroju naszych domów. Proszę o wywieszenie flag i ustrojenie wszystkich domów na terenie parafii. 
 10. Dzisiaj po Mszach Świętych zbieramy ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski. 
 11. Po Mszy można nabyć nowy numer Przewodnika Katolickiego oraz Mały Przewodnik dla dzieci poświęcony bł. kard. Stefanowi Wyszyńskiemu.
 12. Zmarła nasza parafianka śp. Janina Majchrzak z Baranowa. Pogrzeb odbył się w piątek w Przeźmierowie. Wieczny odpoczynek…