XXIX Niedziela Zwykła – Niedziela Misyjna

  1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Misyjną i rozpoczynającą Tydzień Misyjny w Kościele. W intencji misji i misjonarzy modlić się będziemy podczas Różańca Świętego. W przyszłą niedzielę zbierane będą ofiary pieniężne jako wsparcie dla dzieła ewangelizacji.
  2. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe o godz. 18.00 poza czwartkiem. Dzieci i młodzież, uczestniczą w nabożeństwach od poniedziałku do środy.
  3. W poniedziałek zapraszam dziewczynki i chłopców, którzy chcą śpiewem wielbić Pana Boga na próbę scholii. Spotkanie z Panią Anią odbędzie na salce parafialnej o godzinie 17.00
  4. Przy wyjściu wyłożone są kartki z jednorazowymi wymieniankami. Tych Parafian, którzy chcą wspólnie modlić się za zmarłych proszę o czytelne podanie imion i nazwisk swoich bliskich. Kartki te można będzie składać do skarbony. Wymienianki roczne można składać w biurze parafialnym.
  5. W Biurze Parafialnym można zamawiać intencje mszalne na rok 2018.
  6. 2 listopada, w Dzień Zaduszny, zapraszam rodziny zmarłych od 1 listopada ubiegłego roku. Przez ten czas odeszło do wieczności 16 naszych parafian. O godzinie 18.00 odmówimy różaniec, a po nim Msza św. w ich intencji z obrzędem pobłogosławienia zniczy, które zostaną zapalone od Paschału, symbolu Zmartwychwstałego Jezusa, a po Mszy przekazane rodzinom, aby zaniosły je na groby zmarłych w minionym roku.
  7. Bardzo dziękuję parafianom za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu zwracam się z prośbą o pomoc do mieszkańców z ulic: Słonecznej i Lipowej.
  8. Od kilku dnia działa aplikacja „Drogowskaz” informująca o parafiach naszej Archidiecezji i o godzinach nabożeństw, które są w nich odprawiane. Bliższe informacje zamieszczone są na ulotkach wyłożonych pod chórem. Kto nie ma smartfonu, może nabyć kalendarz wydany przez św. Wojciecha w cenie 5 zł. gdzie te same informacje znajdzie w formie drukowanej.
  9. Polecam nowy numer Przewodnik Katolickiego, który można nabyć u ministrantów. Do nabycia w cenie 5 zł. jest w zakrystii album dla dzieci, które w niedzielę zbierają kartki z owieczką Magdą.