XXIX Niedziela Zwykła

 1. Obchodzimy dzisiaj Światową Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny w Kościele. Pamiętajmy o obowiązku głoszenia Chrystusowej Ewangelii naszym życiem w każdym miejscu gdzie posyła nas Zbawiciel
 2. W poniedziałek udajemy się z jednodniową pielgrzymką do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Toruniu, aby uczestniczyć w odpuście ku czci polskiego Papieża, który 40. lat temu rozpoczął uroczyście na placu św. Piotra swój pontyfikat. Wyjazd o godz. 6.30 sprzed kościoła.
 3. Z uwagi na pielgrzymkę biuro parafialne będzie w poniedziałek nieczynne.
 4. Nabożeństwa różańcowe o godz. 18.00 poza czwartkiem. W soboty i niedziele proszę, abyśmy różaniec odmawiali w rodzinnym gronie.
 5. Do skarbony można składać z dobrowolną ofiarą jednorazowe wymienianki za zmarłych. Proszę o wypisywanie drukowanymi literami imion i nazwisk swoich zmarłych. Roczne wymienianki zamawia się w biurze parafialnym. W szczególny sposób zapraszam 2 listopada w Dzień Zaduszny rodziny zmarłych naszych parafian od 1 listopada ubiegłego roku. W ich intencji o godz. 18.00 odmówimy różaniec, a po nim zostanie odprawiona za nich Msza z obrzędem pobłogosławienia zniczy, które bliscy zabiorą na ich groby.
 6. Można zamawiać intencje mszalne na rok 2019. Zapraszam zwłaszcza tych Parafian, którzy w przyszłym roku mają jubileusze i rocznice i zależy im na konkretnej dacie Mszy św.
 7. Młodzież klas VII przygotowująca się do bierzmowania ma swoje spotkanie w salce parafialnej we wtorek 23 października o godz. 19.15. Natomiast klasy III gimnazjum w środę 24 października o godz. 18.30.
 8. Dzisiaj wybory samorządowe. W 100. rocznicę odzyskania niepodległości otoczmy troską nasze małe Ojczyzny.
 9. W piątek po Mszy wieczornej proszę o pomoc w posprzątaniu kościoła Parafian z ulic: Spokojnej i Letniskowej.
 10. Dzisiaj w bazylice Karmelitów Bosych na Wzgórzu Wojciecha w Poznaniu o godz. 20.00 odbędzie się medytacja Psalmem 16. Medytacji tej towarzyszyć będzie refleksja nad tekstem oraz muzyka i taniec.
 11. Po Mszy można nabyć nowy numer Przewodnika Katolickiego oraz Mały Przewodnik dla dzieci. Z okazji 40. rocznicy wyboru jest także do nabycia książka pod tytułem „Wielki Pontyfikat św. Jana Pawła II”.