XXIV Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj po Mszach zbieramy ofiary do puszek na KUL.
 2. W poniedziałek obchodzić będziemy święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży i arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Pamiętajmy jutro w modlitwie o młodym pokoleniu Polaków i Pasterzu naszej archidiecezji.
 3. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do 1. Komunii Świętej obędzie się w poniedziałek o godz. 19.15 w salce parafialnej.
 4. Młodzież klas siódmych i drugich gimnazjalnych, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, zapraszam na spotkanie we wtorek o godz. 19.15 do salki.
 5. W środę o 19.15 zapraszam na katechezę chrzcielną rodziców i chrzestnych dzieci, które w październiku przyjmą sakrament Chrztu świętego.
 6. Parafialną Radę Duszpasterską zapraszam na posiedzenie w środę 20. września o godz. 20.00 na probostwo.
 7. Dziękuję za posprzątanie kościoła jednej pani z ulicy Nad Miedzą. W następny piątek proszę o pomoc w sprzątaniu parafian z ulic: Nowiny, Rolnej i Poznańskiej. Dziękuję również za ofiarowany bukiet róż oraz wymianę kwiatów w donicach, stojących przy bramie naszego kościoła.
 8. Polecam nowy numer Przewodnika Katolickiego, Małego Przewodnika i Drogi.
 9. W sobotę 23 września w Poznaniu odbędzie się Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie, którego tematem będzie hasło: Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym, które będzie hasłem przyszłego roku duszpasterskiego. Forum rozpocznie się o godz. 9.00 Mszą św. w kościele Rocha, po której nastąpi się część duszpasterska w Centrum Konferencyjnym Politechniki Poznańskiej. Wśród zaproszonych tegorocznych gości będzie kardynał Robert Sarah Prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Autor dwóch poczytnych książek: Bóg albo nic i Moc milczenia.
 10. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Ojców Oblatów, którzy będą zbierać ofiary na misje, rozprowadzając kalendarze na przyszły rok.
 11. Od dzisiejszej niedzieli na okres próbny rozpocznie w naszej parafii posługę kościelnego Pan Jan Jarczyński, którego pragnę Szanownym Parafianom przedstawić i serdecznie w naszej wspólnocie powitać.