XXIV Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj przypada 84. rocznica napadu Związku Radzieckiego na Polskę, która była skutkiem paktu Ribbentrop Mołotow, uważana jest za czwarty rozbiór. Módlmy się o pokój na świecie, za wszystkich, którzy walczyli o niepodległość naszego kraju.
  2. Także dzisiaj obchodzimy 57. Dzień Środków Społecznego Przekazu. Media coraz bardziej wpływają na kształt naszej rzeczywistości, profesjonalnie posługując się socjotechniką. Polecam lekturę papieskiego orędzia Mówić z sercem. Prawdziwie w miłości, gdyż tylko serdecznie komunikowanie może tworzyć prawdziwe relacje międzyludzkie.      
  3. Jutro obchodzić będziemy święto Świętego Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży. W tym dniu obchodzi swoje imieniny Pasterz naszej Archidiecezji. Polecajmy Go w naszych modlitwach.  
  4. We wtorek zapraszam na spotkanie młodzież klas ósmych, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania na Mszę Świętą o godz. 18.30 i katechezę po Mszy.    
  5. W środę po Mszy wieczornej zapraszam na spotkanie Parafialną Radę Ekonomiczną. 
  6. W środę 27 września przypada 26. rocznica poświęcenia naszego kościoła. Jest to obok odpustu św. Józefa, druga uroczystość parafialna, która powinna być świętowana przez naszą wspólnotę. W tym dniu będzie całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy można zapisać się na listę w zakrystii.             
  7. Biuro Parafialne czynne jest w poniedziałek od 17 do 18 i w czwartek od 8.30 do 9.00. Można zamawiać intencje mszalne na drugie półrocze.
  8. Dzisiaj zbieramy ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Bóg zapłać za złożone ofiary na kształcenie polskiej młodzieży w tej katolickiej uczelni.
  9. Po Mszy dostępny jest nowy numer Przewodnika Katolickiego oraz wrześniowy numer Małego Przewodnika dla dzieci. 

O G Ł O S Z E N I A     S P O Ł E C Z N E

Sołtys i Rada Sołecka Baranowa serdecznie zapraszają na festyn z okazji pożegnania lata w sobotę 23 września na plac zabaw przy Świetlicy Wiejskiej od godz. 15.00 do 18.00. przewidziane są atrakcje dla dzieci, a od 17.00 zabawa taneczna. Bliższe informacje wywieszone są w gablocie.