XXIV Niedziela Zwykła

  1. Podczas Mszy Świętej o godz. 9.00 modlimy się za chorych z naszej parafii. W tym roku okazja do przyjęcia sakramentu namaszczenie chorych będzie podczas uroczystości nawiedzenia Matki Bożej.   
  2. W odpowiedzi na apel papieża Franciszka dzisiaj, po Mszach Świętych, zbieramy ofiary do puszek na pomoc dla Ziemi Świętej.  A w przyszłą, niedzielę zbiórka na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  3. Dzisiaj o godz. 21.00 zapraszam na nabożeństwo fatimskie. Czcicieli Matki Bożej proszę o zabranie świec.
  4. W miniony czwartek 53 młodych naszych parafian przystąpiło do sakramentu bierzmowania. A wczoraj ostatnia 5 osobowa grupa z 32 dzieci była u Pierwszej Komunii Świętej. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.
  5. Jutro obchodzić będziemy święto Podwyższenia Krzyża Świętego, które kończy w tym roku czas Spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
  6. Zbliża się uroczystość nawiedzenia naszej parafii przez kopię obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Dlatego we wtorek zapraszam po Mszy wieczornej do salki na spotkanie Radę Duszpasterską, a w piątek Radę Ekonomiczną.
  7. W piątek przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży a także naszego pasterza abpa Stanisława Gądeckiego. Pamiętajmy w tym dniu w szczególny sposób w naszych modlitwach o Solenizancie.    
  8. Rodzice młodzieży klas siódmych, proszeni są o zgłaszanie swych dzieci w miesiącu  wrześniu do uczestnictwa w katechezach przygotowujących ich do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  9. Po Mszy można nabyć Przewodnik Katolicki Mały Przewodnik dla dzieci oraz książkę Wszystko o Matce Bożej, która może pomóc nam w przygotowaniu się do uroczystości Nawiedzenia naszej parafii.
  10. Zmarli nasi parafianie śp. Barbara Piechowiak z Baranowa i śp. Andrzej Muszkieta z Chyb. Wieczny odpoczynek…