XXIV Niedziela Zwykła

  1. Od 18 maja trwa w Archidiecezji peregrynacja Matki Bożej w Jasnogórskim Wizerunku. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy w naszej parafii Nowennę przygotowującą nas na Nawiedzenie Matki Bożej, które będzie miało miejsce 18 maja 2020 roku. Zapraszam serdecznie wszystkich Parafian do włączenia się w te przygotowania, abyśmy jak najgodniej mogli przyjąć Matkę Chrystusa w naszej wspólnocie parafialnej.
  2. Jednym z elementów naszej parafii na przygotowania na Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej jest jednodniowa pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii lub biurze. Wyjazd w czwartek 3 października. Koszt 100 zł.    
  3. Dzisiaj, we wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, obchodzimy także Dzień Chorych w naszej parafii. Podczas Mszy Świętej o 9.00 udzielany będzie sakrament namaszczenia chorych. Proszę, aby zatroszczyć się zwłaszcza o obłożnie chorych, aby mieli możliwość, odchodząc z tego świata, pojednania się z Bogiem, gdyż zdarzają się sytuacje, że najbliżsi wcale o tym nie pamiętają.    
  4. W poniedziałek, po Mszy wieczornej, zapraszam na spotkanie w salce przy Biurze Parafialnym Duszpasterską Radę Ekonomiczną.
  5. Uczniowie klas ósmych, przygotowujący się do bierzmowania, zapraszam na spotkanie we wtorek do salki parafialnej o godz. 19.15. 
  6. W środę obchodzić będziemy święto św. Stanisława Kostki, Patrona Młodzieży i naszego Arcybiskupa. Msza Święta w intencji Solenizanta zostanie odprawiona w Katedrze Poznańskiej o godz.10.00. Polecajmy Pasterza naszej Archidiecezji w naszych modlitwach.      
  7. Od września tego roku w każdy piątek od 18.00 do 18.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja połączona z Koronką do Miłosierdzia Bożego.
  8. W piątek po Mszy wieczornej proszę o pomoc w posprzątaniu kościoła Parafian z ulic: Wspólnej, Klonowej i Parkowej.
  9. Dzisiaj po Mszy zbieramy ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.  
  10. Po Mszy można nabyć nowy Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik dla dzieci.