XXIII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj rozpoczynamy 7. Tydzień Wychowania pod hasłem „Maryja wychowawczynią pokoleń”. Niech w tym tygodnia nasza szczególna modlitwa w intencji wychowania dzieci i młodzieży, będzie wyrazem troski o nowe pokolenie Polaków.
 2. Dzisiaj od godz. 15.00 na terenie Akademii Pitagorasa odbędzie się 7. Festyn „Otoczmy troską dzieci”. Szczegółowy program znajduje się na afiszu w gablocie.
 3. Dzisiaj w Buku o godz. 12.00 uroczysta koronacja Matki Bożej Literackiej. W piątek zawierzyliśmy Kościół w Polsce i naszą parafię Niepokalanemu Sercu Maryi.
 4. W poniedziałek o godz. 18.00 wymienianki roczne i różaniec za zmarłych z Baranowa, a po nich w intencji zmarłych zostanie odprawiona Msza święta.
 5. W środę 13. września zapraszam na kolejne w roku jubileuszowym nabożeństwo fatimskie o godz. 21.00. Proszę o przyniesienie ze sobą świec.
 6. W czwartek obchodzić będziemy święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a w piątek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Pamiętajmy w tych dniach w modlitwie o wszystkich chorych i cierpiących.
 7. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbierane będą ofiary do puszek na KUL.
 8. Na terenie MTP 16 i 17 września odbywać się będą rekolekcje ewangelizacyjne. Bliższe informacje zamieszczone są na ulotkach wyłożonych pod chórem.
 9. W poniedziałek 18. września o godz. 19.15 zapraszam na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do 1. Komunii Świętej. Spotkanie w salce parafialnej.
 10. Młodzież klas siódmych i drugich gimnazjalnych, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, zapraszam na spotkanie we wtorek 19. września o godz. 19.15 do salki.
 11. Parafialną Radę Duszpasterską zapraszam na posiedzenie w środę 20. września o godz. 20.00 na probostwo.
 12. Dziękuję za posprzątanie kościoła trzem paniom z ulic Spokojnej i Pogodnej. W następny piątek proszę o pomoc parafian z ulic: Wypoczynkowej i Nad Miedzą.
 13. Polecam nowy numer Przewodnika Katolickiego, Małego Przewodnika i Drogi. Godny uwagi jest artykuł na temat jedynego, uznanego przez Kościół, objawienia maryjnego w Polsce, które miało miejsce przed 140. laty w Gietrzwałdzie.
 14. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Krzysztof Mikołajczak zamieszkały w Chybach. Wieczny odpoczynek …

 

Z A P O W I E D Z I

STANISŁAW FILAROWSKI,        kawaler, rzymskokatolickie, par. św. Józefa Oblubieńca NMP, Baranowo

ANETA MARTA KEMPA,               panna, rzymskokatolickie, par. Podwyższenia Krzyża Świętego, Częstochow

Zapowiedź druga