XXIII Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj rozpoczyna się XIII Tydzień Wychowania, którego hasło brzmi Wspólnota słuchająca i ewangelizująca. Módlmy się za dzieci i młodzież oraz ich rodziców wychowawców nauczycieli i katechetów, którzy troszczą się o dobre wychowanie młodego pokolenia Polaków.  
  2. Dzisiaj w Markowej na Podkarpaciu ma miejsce beatyfikacja rodziny Ulmów, zamordowanych przez niemieckich nazistów za ukrywanie ośmioro Żydów. Po raz pierwszy w historii Kościoła beatyfikowana będzie cała dziewięcioosobowa rodzina, w tym jeszcze nienarodzone dziecko.    
  3. Wczoraj w Smolicach miała miejsce uroczystość papieska koronacja wizerunku Matki Bożej Uzdrowienia Chorych przez legata papieskiego kardynała Dominika Dukę emerytowanego metropolitę Pragi przy licznym udziale wiernych.    
  4. W środę 13 września zapraszam na nabożeństwo fatimskie o godz. 21.00.
  5. W czwartek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszam na poranną Mszę Świętą. Niech krzyż będzie dla każdego z wiernych znakiem przynależności do Jezusa Chrystusa.   
  6. W piątek 15 września obchodzić będziemy wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu i Mszę Świętą.     
  7. Biuro Parafialne czynne jest w poniedziałek od 17 do 18 i w czwartek od 8.30 do 9.00. Można zamawiać intencje mszalne na drugie półrocze.
  8. W przyszłą niedzielę zbierać będziemy ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski. 
  9. Po Mszy dostępny jest nowy numer Przewodnika Katolickiego oraz wrześniowy numer Małego Przewodnika dla dzieci. 
  10. Zmarła nasza parafianka śp. Łucja Celler z Baranowa. Pogrzeb odbędzie się w czwartek o 13.50 w Poznaniu na Junikowie. Wieczny odpoczynek… 

O G Ł O S Z E N I E   S P O Ł E C Z N E

Poszukiwana jest osoba do opieki dwojgiem dorosłych osób mieszkających w Baranowie. Jeśli ktoś byłby zainteresowany proszę o skontaktowanie się z Panem Sołtysem Mieczysławem Paczkowskim.