XXIII Niedziela Zwykła

 1. Obchodzimy dzisiaj w Kościele po raz 105. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Módlmy się za tych którzy byli zmuszeni opuścić własny kraj i żyć na obczyźnie.
 2. W tym tygodniu Biuro Parafialne będzie nieczynne. 
 3. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy w naszej parafii Dzień Chorych. Po Mszy można zabierać karteczki wyłożone na balaskach dla tych, którzy chcą przystąpić za tydzień do sakramentu namaszczenia chorych. Taka możliwość będzie w przyszłą niedzielę podczas Mszy o godz. 9.00. Proszę rodziny o umożliwienie przybycia do kościoła swoim chorym.
 4. Od września tego roku w każdy piątek od 18.00 do 18.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja połączona z Koronką do Miłosierdzia Bożego.
 5. Od września rozpoczynamy Nowennę przygotowującą naszą parafię na uroczystość Nawiedzenia Matki Bożej, która będzie miała miejsce 17 i 18 maja 2020 roku. Dlatego za tydzień w niedzielę odmówimy wspólnie o godz. 8.30 Różaniec i modlitwę zaproszenia Matki Bożej do naszej parafii. Z tej racji organizowana jest też pielgrzymka do Częstochowy w czwartek 3 października. Zapisy w zakrystii lub Biurze. Koszt wyjazdu 100 zł.      
 6. W piątek po Mszy wieczornej proszę o pomoc w posprzątaniu kościoła Parafian z ulic: Nowiny, Rolnej i Poznańskiej.
 7. Także w piątek 13 września zapraszam na nabożeństwo fatimskie o godz. 21.00.
 8. W sobotę przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Niech ten znak zbawienia będzie obecny w naszych domach, miejscach pracy i zawieszony na naszych piersiach. Niestety wielu chrześcijan zamiast krzyżyka, czy medalika nosi na swym ciele rozmaite tatuaże.   
 9. W przyszłą niedzielę zbierać będziemy ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.  
 10. Po Mszy można nabyć nowy Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik dla dzieci.    
 11. Zmarli śp. Grzegorz Wojtasiak. Msza pogrzebowa jutro o 9.00 w Baranowie, a pogrzeb na Junikowie oraz śp. Alicja Latosińska. Pogrzeb odbędzie się w czwartek w Tarnowie Podgórnym o godz. 14.00.      

ks. Krzysztof Frąszczak

Z A P O W I E D Z I*

MAREK GREWLING, kawaler, rzymskokatolickie, par. św. Józefa, Baranowo

AGNIESZKA OSIŃSKA,panna, rzymskokatolickie, par. św. Józefa, Baranowo    

Zapowiedź druga

*Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie parafii  p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Baranowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą.