XXII Niedziela Zwykła

  1. W niedzielę 10 września o godzinie 12.00 odbędzie się koronacja obrazu Matki Bożej w Buku. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 10.00. Jest jeszcze jedno wolne miejsce.
  2. W poniedziałek 4 września będzie uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Dzieci i młodzież uczęszczające do Szkoły Polskich Noblistów zapraszam na Mszę św. o godz. 8.15. a dzieci z Akademii Pitagorasa na Mszę św. o godz. 18.30. Będziemy wspólnie prosić Pana Boga dla uczniów, dyrekcji i grona pedagogicznego o potrzebne łaski na nowy rok nauki
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Tego dnia modlić się będziemy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie. Do 10 września trwa jeszcze nabór do Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.
  4. W piątek 8 września przypada święto Narodzenia NMP. Tego dnia obchodzić będziemy trzechsetlecie papieskiej koronacji wizerunku Jasnogórskiego. Tego dnia również zostanie ponowiony we wszystkich parafiach naszej Ojczyzny uroczysty Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszam serdecznie czcicieli Matki Bożej do udziału w piątkowej Mszy podczas której zawierzymy naszą parafię Niepokalanemu Sercu Maryi.
  5. Dziękuję za posprzątanie kościoła jednej pani. W piątek po Mszy wieczornej proszę o pomoc parafian z ulic: Spokojnej i Pogodnej.
  6. Polecam nowy numer Przewodnika Katolickiego i Małego Przewodnika dla dzieci. Wart przeczytania jest artykuł na temat kto może zostać chrzestnym.
  7. W minionym tygodniu odeszły do wieczności dwie nasze parafianki zamieszkałe w Baranowie: śp. Irena Hauffa i śp. Małgorzata Sokołowska. Wieczny odpoczynek …

O G Ł O S Z E N I E    S P O Ł E C Z N E

  1. Fundacja Pani Barbary Nowak organizuje 7. Festyn „Otoczmy troską dzieci” pod hasłem „Bądź dobry jak chleb”. Odbędzie się on w niedzielę 10 września na terenie Szkoły Podstawowej „Akademii Pitagorasa” w Baranowie. Początek o godz. 15.00. Szczegółowy plan festynu zmieszczony jest na plakacie wywieszonym w gablocie.

Z A P O W I E D Z I

STANISŁAW FILAROWSKI,        kawaler, rzymskokatolickie, par. św. Józefa Oblubieńca NMP, Baranowo

ANETA MARTA KEMPA,                        panna, rzymskokatolickie, par. Podwyższenia Krzyża Świętego Częstochowa

Zapowiedź pierwsza