XXII Niedziela Zwykła

 1. Podczas Mszy o godz. 9.00 dziękujemy Bogu za tegoroczne żniwa i zebrane plony.
 2. Natomiast w czasie Mszy o godz. 10.30 modlić się będziemy o pomyślny, rozpoczynający się w środę, rok szkolny i katechetyczny dla uczniów i nauczycieli. Z tej okazji pierwszoklasistom poświęcę tornistry i przybory szkolne.      
 3. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne jest tylko w poniedziałek od 17.00-18.00. Można także kontaktować się telefonicznie lub przez internet.
 4. W środę 1 września podczas nowenny i Mszy modlić się będziemy za ofiary II wojny światowej oraz o pokój na świecie. 
 5. W środę 1 września o godz. 19.15 odbędzie się w salce parafialnej katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, których dzieci przystąpią we wrześniu do sakramentu chrztu.
 6. W czwartek udajemy się z pielgrzymką do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 13.00.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, którzy o to poproszą, od godz. 9.00. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi i Komunii wynagradzającej. Zapraszam szczególnie dzieci i młodzież szkolną, aby nowy rok szkolny rozpoczęli pojednani z Panem Bogiem. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą z wyjątkiem środy. Przypominam, że czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej trwa do 14 września.
 8. W piątek 3 września zapraszam rodziców dzieci zgłoszonych w przyszłym roku do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w kościele o godz. 19.15.
 9. W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 9.00. Zapraszam zwłaszcza czcicieli Matki Bożej Fatimskiej. 
 10. Przez cały miesiąc wrzesień rodzice uczniów klas siódmych, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania mogą zgłaszać swoje dzieci w Biurze Parafialnym.
 11. W czerwcu kaplica św. Stanisława w Chybach stała się prawnie własnością naszej parafii. W miniony wtorek odbyło się spotkanie w wąskim gronie w sprawie koniecznego remontu tej zabytkowej świątyni. Zwracam się z prośbą do Szanownych Parafian, zwłaszcza mieszkańców Chyb, o włączenie się w przygotowanie odpowiednich projektów i zezwoleń na przeprowadzenie prac remontowych. Osoby, które mają doświadczenie w tej dziedzinie proszę, aby zgłosiły się do zakrystii, lub skontaktowały się ze mną telefonicznie.           
 12. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.  
 13. Od jutra można zamawiać w Biurze Parafialnym lub telefonicznie intencje mszalne na przyszły rok kalendarzowy. 
 14. Po Mszy można nabyć nowy numer Przewodnika Katolickiego oraz Mały Przewodnik dla dzieci.
 15. Zmarł nasz parafianin śp. Jan Nowaczyński z Baranowa. Pogrzeb odbył się w piątek w Przeźmierowie. Wieczny odpoczynek…