XXI Niedziela Zwykła

 1. W niedzielę 10 września o godzinie 12.00 odbędzie się koronacja obrazu Matki Bożej w Buku. Nasza parafia organizuje wyjazd autobusem na tę uroczystość. Wyjazd z przed kościoła o godz. 10.00. Jest jeszcze wolnych 7 miejsc. Zapisy po Mszy świętej u mnie lub w tygodniu u pani Alicji Lewkowicz.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Zapraszam do spowiedzi szczególnie dzieci i młodzież, aby po wakacjach pojednane z Panem Bogiem rozpoczęły nowy rok szkolny. Spowiedź i adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00. a po niej Komunia św. wynagradzająca. Tego dnia, będziemy także wspominać 78. rocznicę wybuchu II wojny światowej, dlatego zapraszam parafian na adorację, aby modlić się w intencji pokoju na świecie.
 3. W pierwszy piątek odwiedziny chorych z sakramentami św. od godz. 9.00.
 4. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszam czcicieli Matki Bożej na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 9.00, po którym będzie Msza św.
 5. Wszystkich ministrantów i tych chłopców, którzy chcieliby do tego grona dołączyć zapraszam na pierwszą zbiórkę w sobotę o godz. 11.30 do kościoła w Baranowie.
 6. W tym tygodniu Biuro parafialne będzie nieczynne.
 7. Inauguracja nowego roku szkolnego będzie w poniedziałek 4 września. Dzieci i młodzież uczęszczające do Szkoły Polskich Noblistów zapraszam na Mszę św. o godz. 8.15. a dzieci z Akademii Pitagorasa na Mszę św. o godz. 18.30. Będziemy wspólnie prosić Pana Boga dla uczniów, dyrekcji i grona pedagogicznego o potrzebne łaski na nowy rok nauki
 8. Dziękuję za posprzątanie kościoła czterem paniom z ulicy Słonecznej i Lipowej. W piątek po Mszy wieczornej proszę o przyjście parafian z ulic: Przemysłowej i Letniskowej.
 9. Polecam Przewodnik Katolicki wraz z dodatkiem na wrzesień „5 minut z Bogiem”. W najnowszym numerze jest ciekawy artykuł na temat nieznanej wielu wiernym tylnej strony cudownego obrazu Jasnogórskiego.

      O G Ł O S Z E N I A     S P O Ł E C Z N E     

 1. Pan Sołtys Mieczysław Paczkowski wraz z Radą Sołecką wsi Baranowo serdecznie zapraszają mieszkańców na uroczyste otwarcie świetlicy w piątek 1 września o godz. 17.00. po uroczystości wszyscy uczestnicy są zaproszeni na poczęstunek.
 2. Poznańscy Harcerze prowadzą zbiórkę darów dla poszkodowanych przez nawałnicę. W najbliższą środę kolejny transport zostanie wysłany do gminy Gostycyn w powiecie Tucholskim. Osoby chcące przekazać materiały budowlane, bądź wyprawki szkolne dla dzieci mogą się skontaktować z Andrzejem Nowakiem. Bliższe informacje i kontakt zamieszczone są w gablocie.