XXI Niedziela Zwykła

  1. Rodziców dzieci, które chcą przystąpić w naszej parafii w przyszłym roku do Pierwszej Komunii Świętej proszę o zgłoszenie ich w Biurze Parafialnym. Także rodziców uczniów, którzy we wrześniu rozpoczną naukę w klasie siódmej, a chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania również proszę o zgłoszenie ich w biurze. Zapisy trwają do końca miesiąca sierpnia.   
  2. 9 września odbędzie się uroczystość koronacji wizerunku Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach koronami papieskimi, którego dokona legat papieski, kardynał Dominik Duka z Pragi. Osoby, które pragną udać się na tę uroczystość proszę, aby zgłosiły się w zakrystii po Mszy. Z dworca Poznań Główny o godz. 7.15 wyruszy bezpłatny pociąg koronacyjny do Smolic. Jeśli grupa chętnych będzie znaczna, możemy zorganizować na koronację także autobus. 
  3. W piątek 1 września przypada 84 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Modlić będziemy się w tym dniu za wszystkie ofiary oraz prosić o pokój dla świata, w szczególności dla Ukrainy.
  4. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00 odwiedziny chorych i starszych z posługą sakramentalną. Osoby te proszę zgłaszać w Biurze Parafialnym lub zakrystii po Mszy Świętej.
  5. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.00 zapraszam, zwłaszcza dzieci i młodzież kończące letnie ferie, do Spowiedzi i Komunii wynagradzającej.
  6. W pierwszą sobotę miesiąca czcicieli Matki Bożej zapraszam na czwarte nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP i Mszę Świętą o godz. 9.00.   
  7. W poniedziałek 4 września o godz. 8.15 zapraszam uczniów i grono pedagogiczne Szkół Podstawowych im. Polskich Noblistów i Akademii Pitagorasa na  Mszę Świętą rozpoczynającą nowy rok szkolny i katechetyczny. Podczas Mszy poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych uczniów klas pierwszych.
  8. Biuro Parafialne czynne jest w poniedziałek od 17 do 18 i w czwartek od 8.30 do 9,00. Można zamawiać intencje mszalne na drugie półrocze.
  9. Po Mszy dostępny jest nowy numer Przewodnika Katolickiego z dodatkiem 5 minut z Bogiem. 
  10. Zmarła śp. Marianna Ilowska z Baranowa. Pogrzeb odbędzie się 31 lipca w Poznaniu na Nowinie o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek…