XXI Niedziela Zwykła

  1. Trwa miesiąc sierpień, miesiąc abstynencji. Pamiętajmy w naszych modlitwach, prosząc o trzeźwość dla polskiego narodu.
  2. Zapraszam na nabożeństwa w tygodniu; w poniedziałek na modlitwę różańcową; w środę na nowennę do Świętej Rodziny; w piątek na adorację Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Miłosierdzia Bożego.  
  3. W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszam na spotkanie do salki parafialnej Parafialną Radę Duszpasterską i Ekonomiczną oraz osoby, które zgłosiły chęć włączenia się w organizację festynu parafialnego. 
  4. Biuro Parafialne czynne jest w poniedziałek i czwartek.
  5. W piątek przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. To sanktuarium jest duchową Stolicą Polski. Zapraszam na Mszę wieczorną podczas której odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu. Z racji uroczystości nie obowiązuje w piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. Z racji 25 rocznicy powstania parafii w Baranowie oraz konsekracji naszego kościoła w niedzielę 11 września odbędzie się festyn parafialny. Natomiast w sobotę 24 i niedzielę 25 września gościć będziemy w naszej parafii Metropolitę Lwowskiego Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, który uroczyście wprowadzi do naszej świątyni przywiezione ze sobą relikwie św. Jana Pawła II, a także udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. 
  7. Po Mszy można nabyć nowy numer Przewodnika Katolickiego.           

O G Ł O S Z E N I E  S P O Ł E C Z N E 

W sobotę 27 sierpnia odbędzie się w Tarnowie Podgórnym w Szkole Podstawowej przy ul. Szkolnej 93 akcja honorowego krwiodawstwa. Osoby, które chcą podzielić się tym bezcennym darem jakim jest krew mogą zgłaszać się od godz. 8.00 do 16.00.