XXI Niedziela Zwykła

  1. W 2019 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ uchwaliło 22 sierpnia Międzynarodowym dniem upamiętnienia ofiar aktów przemocy ze względu na religię lub wyznanie. Chrześcijanie to najliczniejsza i najczęściej atakowana religia w świecie, a także coraz częściej w naszej Ojczyźnie. Według danych w ubiegłym roku prawie 3 tys. chrześcijan zginęło za wiarę, a blisko 9,5 tys. dokonano ataków na kościoły i miejsca chrześcijańskiego kultu. Statystycznie 1 na 8 wyznawców Chrystusa jest dzisiaj prześladowany za swą wiarę. Pod koniec lipca doszczętnie spłonął, umyślnie podpalony kościół św. Szymona w Glasgow, który był duchowym centrum dla tamtejszej Polonii. Módlmy się o ustanie podsycanej nienawiści i prześladowań chrześcijan.       
  2. W środę 25 sierpnia z pielgrzymką do naszej parafii, która w Roku Świętego Józefa cieszy się tytułem kościoła jubileuszowego przybędą kapłani, z którymi podczas trzynastoletniej posługi ceremoniarza współpracowałem, przygotowując uroczystości liturgiczne, którym przewodniczył Arcybiskup Poznański. Zapraszam Szanownych Parafian do wspólnej modlitwy podczas nowenny do Świętej Rodziny i Mszy Świętej. Przypominam o możliwości zyskiwania Roku Świętego Józefa odpustów za samych siebie lub zmarłych.        
  3. Biuro Parafialne w wakacje czynne jest tylko w poniedziałki od 17.00-18.00. Można także kontaktować się telefonicznie lub przez internet.
  4. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą z wyjątkiem środy.
  5. W czwartek przypada uroczystość NMP Częstochowskiej. Oczekując na uroczystość nawiedzenia naszej parafii przez kopię ikony Jasnogórskiej zapraszam na Mszę Świętą. Wyjątkowo będzie ona o godz. 18.30, a nie rano. Podczas Mszy odnowimy Śluby Jasnogórskie przygotowane w czasie uwięzienia przez Prymasa Tysiąclecia, który 12 września w Warszawie wraz Matką Elżbietą Różą Czacką zostanie ogłoszony błogosławionym.
  6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 10.30 modlić się będziemy o pomyślny rok szkolny i katechetyczny dla uczniów i nauczycieli. Dlatego zapraszam dzieci i młodzież szkolną oraz nauczycieli na tę Mszę Świętą. Dzieci rozpoczynające naukę w pierwszej klasie proszę, aby przyniosły tornistry i przybory szkolne, które zostaną poświęcone.       
  7. 2 września, równo na miesiąc przed Nawiedzeniem Matki Bożej naszej parafii, organizujemy pielgrzymkę do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Wyjazd autobusem sprzed kościoła o godz. 13.00. Koszt wyjazdu 40 złotych. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii po Mszy Świętej.
  8. Po Mszy można nabyć nowy numer Przewodnika Katolickiego z dodatkiem 5 minut z Bogiem.