XXI Niedziela Zwykła

  1. Jutro obchodzić będziemy uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Zapraszam na modlitwę różańcową o godz. 18.00, a po niej na Mszę Świętą podczas której odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu. Proszę wszystkich Parafian o wywieszenie flag niech będzie to znak naszego oczekiwania na nawiedzenie Matki Bożej w naszej parafii oraz wyraz głębokiego szacunku wobec Jasnogórskiej Ikony, która ostatnim czasie w naszym kraju jest znieważana.
  2. W Biurze Parafialnym można zamawiać intencje mszalne na drugie półrocze.
  3. Z uwagi na rozpoczynający się rok szkolny okazja do spowiedzi świętej dla dzieci i młodzieży w piątek od 17.30 do 18.30.
  4. W piątek po Mszy wieczornej proszę o pomoc w posprzątaniu kościoła Parafian z ulic: Spokojnej i Pogodnej.
  5. W sobotę o godz. 12.00 zapraszam do kościoła na zbiórkę wszystkich ministrantów oraz tych chłopców, którzy chcieliby dołączyć do tego grona i służyć Panu Bogu przy ołtarzu.
  6. W niedzielę 1 września obchodzić będziemy 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Z tej racji zapraszam na modlitwę różańcową w intencji o pokój na świecie o godz. 8.30.
  7. Również za tydzień zapraszam dzieci klas pierwszych rozpoczynających naukę w szkole podstawowej. Podczas Mszy Świętej o godzinie 12.00 będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa tornistrów i przyborów szkolnych. Natomiast Msza na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Baranowie będzie w poniedziałek 2 września o godz. 8.15.
  8. Po Mszy można nabyć Przewodnik Katolicki, dziś z dodatkiem „Pięć minut z Bogiem”   
  9. Zmarł nasz Parafianin i dobroczyńca naszej Parafii śp. Jerzy Wiśniewski z Chyb. Msza pogrzebowa odbędzie się w środę 28 sierpnia u oo. Dominikanów w Poznaniu o godz. 10.00, a pogrzeb w Przeźmierowie o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek…

ks. Krzysztof Frąszczak

O G Ł O S Z E N I A     S P O Ł E C Z N E

Sołtys i Rada Sołecka w Baranowie serdecznie zapraszają mieszkańców na Festyn Rodzinny w sobotę 31 sierpnia na plac przy Świetlicy Wiejskiej przy ulicy Spokojnej 2b. Od 15.00 zabawy dla dzieci z animatorami, a od godz. 18.00 wspólna biesiada przy muzyce.

W sobotę 31 sierpnia w Szkole Podstawowej  w Tarnowie Podgórnym odbędzie się 78 akcja honorowego krwiodawstwa od godz. 8.00 do 16.00. Bliższe informacje w gablotach.

W piątek 6 września o godz. 19.00 odbędzie się plenerowy koncert w parku przy Kasztanowym Pałacu w Swadzimiu (dawny Pałac Plucińskich), na który zapraszają organizatorzy. Wystąpią artyści Bokun Kościuszko Duo, grający na gitarze i oboju. Oprócz wysłuchania koncertu będzie okazja, aby ujrzeć nowe oblicze pałacu, gruntownie odrestaurowanego. Wstęp wolny