XX Niedziela Zwykła

  1. Trwa miesiąc sierpień, miesiąc dobrowolnej abstynencji. Pamiętajmy w naszych modlitwach, prosząc o trzeźwość dla polskiego narodu.
  2. 9 września odbędzie uroczystość koronacji wizerunku Matki Bożej Uzdrowienia w Smolicach koronami papieskimi, którego dokona legat papieski, kardynał Dominik Duka z Pragi. Osoby, które pragną udać się na tę uroczystość proszę, aby zgłosiły się w zakrystii po Mszy. Z dworca Poznań Główny o godz. 7.15 wyruszy bezpłatny pociąg koronacyjny do Smolic. Jeśli grupa chętnych będzie znaczna, możemy zorganizować na koronację także autobus z Baranowa. 
  3. Zapraszam w tygodniu na nabożeństwa o godz. 18.00. W poniedziałek na modlitwę różańcową, w środę na nowennę do Świętej Rodziny, a w piątek na adorację i Koronkę do Bożego Miłosierdzia.      
  4. W sobotę przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Podczas Mszy wieczornej odnowimy Śluby Jasnogórskie. 
  5. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą z wyjątkiem środy.
  6. Do końca sierpnia rodzice dzieci, które w przyszłym chcą przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii oraz młodzieży która we wrześniu rozpocznie naukę w klasie siódmej, a która chce rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania proszę o ich zgłoszenie  w Biurze Parafialnym.     
  7. Biuro Parafialne czynne jest w poniedziałek od 17 do 18 i czwartek od 8.30 do 9.00. W Biurze można zamawiać intencje na drugie półrocze. 
  8. Po Mszy można nabyć nowy numer Przewodnika Katolickiego.