XX Niedziela Zwykła

  1. Jutro obchodzić będziemy jedną z największych uroczystości maryjnych Wniebowzięcie NMP. Msze Święte w Baranowie o 9.00 i 12.00 oraz w Chybach o 10.30. Podczas wszystkich Mszy poświęcenie ziół i kwiatów. Proszę o wywieszenie flag. Jutro po Mszach zbierać będziemy ofiary do puszek na dzieła prowadzone przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej.  
  2. 15 sierpnia obchodzimy rocznicę cudu nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. 
  3. Trwa miesiąc sierpień, miesiąc abstynencji. Pamiętajmy w naszych modlitwach prosząc o trzeźwość dla polskiego narodu.
  4. W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszam na spotkanie do salki parafialnej Parafialną Radę Duszpasterską i Ekonomiczną oraz osoby, które zgłosiły chęć włączenia się w organizację festynu parafialnego. 
  5. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne będzie tylko w czwartek.
  6. Z racji 25 rocznicy powstania parafii w Baranowie oraz konsekracji naszego kościoła w niedzielę 11 września odbędzie się festyn parafialny. Natomiast w sobotę 24 i niedzielę 25 września gościć będziemy w naszej parafii Metropolitę Lwowskiego Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, który był osobistym sekretarzem dwóch papieży św. Jana Pawła II i Benedykta XVI. Ksiądz Arcybiskup uroczyście wprowadzi do naszej świątyni przywiezione ze sobą relikwie pierwszego stopnia św. Jana Pawła II gdyż do tej pory posiadamy tylko skrawek papieskiej sutanny, a także udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. 
  7. W tym tygodniu przypada trzecia rocznica śmierci naszego parafianina śp. Jerzego Wiśniewskiego. Zmarły był prezesem firmy PBG S.A., który hojnie  wspierał wiele dzieł charytatywnych także w naszej parafii, jak choćby  budowę probostwa i dzwonnicy. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 zostanie odprawiona w jego intencji Msza Święta, a po niej rodzina zaprasza do salki parafialnej, aby przybliżyć jego sylwetkę i dokonania. 
  8. Dzisiaj zbieramy ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  9. Po Mszy można nabyć nowy numer Przewodnika Katolickiego.           

Z A P O W I E D Z I *

PAWEŁ STOIŃSKI, kawaler, rzym-kat., parafia św. Józefa, Baranowo   

ZIĘBA KAMILA, panna, rzym-kat., parafia św. Mikołaja, Mosina  

Zapowiedź druga

*Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie parafii  p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Baranowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą.