XVIII Niedziela Zwykła

  1. Trwa miesiąc różańcowy. Nabożeństwa o godz. 18.00, od poniedziałku do soboty, a w czwartek po Mszy porannej. Zapraszam dzieci i młodzież zwłaszcza przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i sakramentu bierzmowania. 
  2. Papież Franciszek mianował kapłana naszej Archidiecezji ks. prałata Tomasza Grysę arcybiskupem, nuncjuszem apostolskim na Madagaskarze. Święcenia biskupie ksiądz nominat przyjmie z rąk Sekretarza Stanu kard. Pietro Parolina w katedrze poznańskiej 1 listopada o godz. 11.00. 
  3. Na skarbonie wyłożone są kartki z jednoraozwymi wymieniankami za zmarłych, których polecać będziemy Bożemu miłosierdziu podczas modlitwy różańcowej w oktawie wszystkich zmarłych. Wypisane czytelnie kartki proszę z ofiarą wrzucać do skarbony. Natomiast wymienianki roczne w Baranowie i Chybach można zgłaszać w Biurze Parafialnym.    
  4. Biuro Parafialne  czynne jest w poniedziałek od 17 do 18, a w czwartek od godz. 9.00 do 9.30. Można także zamawiać intencje mszalne na przyszły rok. Zapraszam Parafian, którzy będą obchodzić rocznice i zależy im na konkretnym terminie.  
  5. Młodzież klasy siódmej, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania zapraszam na Mszę Świętą i spotkanie we wtorek o godz. 18.30.
  6. W środę po Mszy o godz. 19.15 zapraszam na spotkanie do salki Parafialną Radę Duszpasterską.
  7. W środę przypada święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej.
  8. W czwartek 13 października zapraszam czcicieli Matki Bożej na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie o godz. 21.00. Proszę zabrać ze sobą świece.
  9. W piątek przypada święto Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom i wychowawcom składamy serdeczne życzenia i zapewniamy w tym dniu o modlitwie w ich intencji o światło Ducha Świętego w pracy wychowawczej.
  10. Za tydzień z okazji Dnia Papieskiego uczcimy relikwie św. Jana Pawła II, które od kilku tygodni posiadamy w naszej świątyni. A po Mszach Świętych zbierać będziemy ofiary do puszek na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia, która od 22 lat wspiera przez stypendia prawie dwa tysiące zdolnych uczniów i studentów pochodzących z niezamożnych rodzin.