XVIII Niedziela Zwykła

  1. Od poniedziałku południa przez cały wtorek można zyskać odpust zupełny Porcjunkuli za pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Ponadto należy być w stanie łaski uświęcającej przyjąć w tym dniu Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach Ojca Świętego.
  2. Jutro rozpoczynamy miesiąc sierpień, miesiąc ważnych rocznic dla naszego narodu i świąt maryjnych. Jest to także miesiąc abstynencji i modlitwy o trzeźwość narodu. W tym roku będziemy go przeżywać pod hasłem Posłani w pokoju Chrystusa, budujmy trzeźwą i wolną Polskę. Dane z 2019 roku wskazują, że każdy statystyczny Polak, który ukończył piętnasty rok życia spożywa prawie 12 litrów czystego spirytusu. Natomiast według obliczeń Światowej Organizacji Zdrowia spożycie już ośmiu litrów prowadzi do postępującej degradacji narodu.            
  3. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą z wyjątkiem środy.
  4. W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszam na spotkanie do salki parafialnej Parafialną Radę Duszpasterską i Ekonomiczną oraz osoby, które zgłosiły chęć włączenia się w organizację festynu parafialnego.  
  5. Biuro Parafialne czynne jest w poniedziałek i czwartek. 
  6. W pierwszy czwartek miesiąca przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianney, patrona proboszczów. Módlmy się szczególnie w tym dniu za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie.
  7. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od  godz. 9.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi i Komunii wynagradzającej od godz. 17.00.  
  8. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszam czcicieli Matki Bożej na trzecie nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Prosić będziemy o nawrócenie grzeszników i łaskę pokoju na świecie.  
  9. Z racji 25 rocznicy powstania naszej parafii we wrześniu chcemy zorganizować festyn parafialny. Osoby, które chciałyby się włączyć w przygotowania proszę, aby zgłosiły się do zakrystii lub Pana Sołtysa.  
  10. Po Mszy można nabyć nowy numer Przewodnika Katolickiego z dodatkiem Pięć minut z Bogiem.