XVII Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj wspominamy św. Krzysztofa – Patrona kierowców. Podczas Mszy świętych modlić będziemy się za wszystkich użytkowników dróg, aby mogli bezpiecznie korzystać z pojazdów i szczęśliwie dotrzeć  do celu. Jako chrześcijanie pamiętajmy o krótkiej modlitwie na początku i końcu podróży oraz o szacunku wobec innych poruszających się po drodze. Z tej okazji w sobotę po wieczornej Mszy i po każdej Mszy niedzielnej błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Odbędzie się ono na parkingu kościelnym, począwszy od ulicy Pogodnej. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na zakup środków lokomocji dla pracujących na misjach.
  2. W poniedziałek, po wieczornej Mszy Świętej, zapraszam Szanownych Parafian na kawę imieninową do salki parafialnej.  
  3. Dzisiaj przeżywamy kolejny dzień nowenny przygotowującej nas do Nawiedzenia Matki Bożej Jasnogórskiej, które odbędzie się w Baranowie 2 i 3 października br.
  4. Także dziś, w przeddzień liturgicznego wspomnienia św. Joachima i Anny rodziców NMP i dziadków Pana Jezusa, obchodzimy po raz pierwszy z inicjatywy papieża Franciszka Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Pamiętajmy o naszych przodkach w modlitwie, a tych, którzy żyją starajmy się regularnie odwiedzać i wspierać swą pomocą zwłaszcza w niełatwym czasie trwającej epidemii.             
  5. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą Świętą z wyjątkiem środy.
  6. W środę o godz. 19.15 w salce parafialnej odbędzie się katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, których dzieci w sierpniu przyjmą sakrament chrztu.  
  7. Biuro Parafialne w wakacje czynne jest tylko w poniedziałki od 17.00-18.00. Można także kontaktować się telefonicznie lub przez internet.
  8. Dostępny jest nowy numer Przewodnika Katolickiego z dodatkiem 5 minut z Bogiem.
  9. Zmarł nasz parafianin śp. Jan Cieślak z Chyb. Wieczny odpoczynek…