XVII Niedziela Zwykła

  1. W środę rozpoczyna się miesiąc sierpień. Konferencja Episkopatu Polski w roku 100. rocznicy odzyskania niepodległości ogłosiła Narodowy Program Trzeźwości. Zachęca wszystkich, którym leży na sercu sprawa trzeźwości naszego narodu do 100 dni abstynencji na 100 lecie niepodległości. Niestety spożycie alkoholu w Polsce wzrasta, a sięgają po niego coraz to młodsi. Więcej informacji można znaleźć w liście pasterskim na stronie internetowej naszej parafii.
  2. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, których dzieci będą chrzczone w sierpniu odbędzie się w salce parafialnej w środę, 1. sierpnia o godz. 19.15.
  3. We wrześniu i październiku w sanktuarium Matki Bożej w Rokitnie odbędą się rekolekcje dla małżeństw organizowane przez Ruch Rodzin Nazaretańskich. Bliższe informacje na stronie internetowej parafii.
  4. Od środy południa przez cały czwartek za pobożne nawiedzenie kościoła można zyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny Porcjunkuli.
  5. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszam do modlitwy w intencji powołań.
  6. W pierwszy piątek miesiąca od godziny 9.00 odwiedziny chorych z Komunią Świętą. Natomiast od godz. 17.00 do 18.30 okazja do sakramentu Pokuty i adoracja Najświętszego Sakramentu. Komunia wynagradzająca dla dzieci, które uczestniczą w 9 pierwszych piątkach miesiąca około godz. 17.30.
  7. W sobotę o godz. 9.00 zapraszam czcicieli Matki Bożej na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
  8. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do św. Józefa Kaliskiego, która odbędzie się w czwartek 16 sierpnia.
  9. W piątek po Mszy wieczornej proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła parafian z ulic: Radosnej, Skrytej i Wczasowej.
  10. Po Mszy można nabyć nowy numer Przewodnika Katolickiego z comiesięcznym dodatkiem „Pięć minut z Bogiem”.

Z A P O W I E D Z I*  

PIOTR PRZYBYLSKI,          wolny, rzymskokatolik, par. św. Józefa – Baranowo

KAROLINA TARGOŃSKA, wolna, rzymskokatolik., par. św. Barbary – Luboń

Zapowiedź druga

*Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie parafii  p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Baranowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą.