XVI Niedziela Zwykła

  1. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie św. Krzysztofa Patrona kierowców. Dlatego w sobotę po wieczornej Mszy i po każdej Mszy niedzielnej będzie możliwość otrzymania błogosławieństwa dla kierowców i pojazdów. Tradycyjnie odbędzie się ono na parkingu parafialnym począwszy od ulicy Pogodnej, a następnie Spokojnej. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na zakup środków lokomocji dla pracujących na misjach.
  2. Także 25 lipca po raz pierwszy z inicjatywy papieża Franciszka obchodzić będziemy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Ojciec Święty pragnie, aby najbliższa niedziela dnia 26 lipca, kiedy w Kościele obchodzimy wspomnienie św. Joachima i Anny rodziców NMP i dziadków Pana Jezusa, była okazją do modlitwy  i okazania troski o naszych dziadków babcie, ale także osoby starsze, które z uwagi na panującą pandemię często były narażone na utratę życia czy zdrowia oraz izolowane, co wzmogło w nich jeszcze większe poczucie osamotnienia.            
  3. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą Świętą z wyjątkiem środy.
  4. Nabożeństwa w parafii w poniedziałek o godz. 18.00 różaniec, w środę nowenna do Świętej Rodziny, a po niej na Mszę Świętą ku czci św. Józefa, w [piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  5. Biuro Parafialne w wakacje czynne jest tylko w poniedziałki od 17.00-18.00. Można także kontaktować się telefonicznie lub przez internet.  
  6. W ostatnich dniach jesteśmy świadkami licznych kataklizmów, które nawiedziły nasz kraj, a zwłaszcza zachodnią Europę jak Niemcy Belgię czy Holandię, gdzie wiele osób straciło życie, a jeszcze więcej cały swój dobytek. Dlatego dzisiaj po Mszach zbierać będziemy ofiary jako wyraz naszej solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach które nawiedziły Europę.
  7. Dostępny jest nowy numer Przewodnika Katolickiego