XVI Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii kolejny dzień przygotowujący nas do Nawiedzenia Matki Bożej. Od 1 września wznowiona zostanie peregrynacja kopii obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej, przerwana przez epidemię. Matka Boża przybędzie do Baranowa w poniedziałek 26 października i będzie obecna w naszym kościele do wtorku wieczora 27 października. Już dzisiaj proszę o zarezerwowanie tego czasu na spotkanie z Matką Chrystusa i naszą. Od niedzieli 18 października przeżywać będziemy w parafii Misje Święte przed uroczystością Nawiedzenia Matki Bożej Częstochowskiej.       
  2. Z uwagi na trwającą epidemię nie ma Mszy wieczornej w niedzielę. Msze w niedziele i uroczystości są tylko w kościele w Baranowie w sobotę o 18.30 oraz w niedzielę o 9.00; 10.30 i 12.00. Przypominam, że w kościołach nadal  obowiązuje zakrywanie ust i nosa.  
  3. W Biurze Parafialnym lub telefonicznie można zamawiać intencje mszalne na drugie półrocze 2020 roku. Biuro Parafialne jest czynne tylko w poniedziałek od 17.00 do 18.00.
  4. Przypominam młodzieży, która ma przystąpić we wrześniu do sakramentu bierzmowania, aby do połowy sierpnia dostarczyli wymagane dokumenty i dane, o których była mowa na czerwcowym spotkaniu. Przygotowanie bezpośrednie będzie w kościele od 24 sierpnia 2020 r. 
  5. W przyszłą sobotę i niedzielę po Mszach Świętych poświęcenie samochodów i pojazdów mechanicznych z okazji św. Krzysztofa, Patrona kierowców. Zapraszam na Mszę Świętą w mojej intencji zamówioną przez Wspólnotę Żywego Różańca w sobotę o 18.30. Dziękuję za modlitwę i wszelkie przejawy życzliwości. Po Mszy sobotniej zapraszam na imieninową kawę. 
  6. Po Mszy można nabyć Przewodnik Katolicki.
  7. Zmarły nasze parafianki  śp. Józefa Hanek i śp. Jadwiga Janeczek z Baranowa. Pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu w Przeźmierowie. Wieczny odpoczynek… 

Z A P O W I E D Z I *

DURECKI Kacper Jan, kawaler, rzymskokatolickie, par. Matki Boskiej  Anielskiej, Rzadkowo

PIECHOCKA Adrianna Maria, panna, rzymskokatolickie, par. św. Józefa, Baranowo

Zapowiedź pierwsza

*Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie parafii  p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Baranowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą.