XIX Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj przypada 40 rocznica śmierci arcybiskupa Antoniego Baraniaka, niezłomnego pasterza Archidiecezji Poznańskiej. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  2. Dzisiaj po Mszach zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  3. Dzisiaj o godz. 21.00 nabożeństwo fatimskie. Obchodzimy 100 rocznicę objawień Matki Bożej, która wówczas prosiła o modlitwę różańcową. Niech nasza obecność będzie odpowiedzią na apel Maryi skierowany do świata przez trójkę portugalskich dzieci.
  4. 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. według porządku niedzielnego. Tego dnia przynosimy do poświęcenia pędy zbóż, kwiatów i ziół. Po Mszach św. zbierane będą ofiary do puszek na dzieła prowadzone przez Caritas.
  5. W niedzielę 10 września o godzinie 12.00 odbędzie się koronacja obrazu Matki Bożej w Buku. Nasza parafia organizuje wyjazd autobusem na tę uroczystość. Ufam, że zarówno bliskość jak i niecodzienność wydarzenia jakim jest koronacja wizerunku Matki Bożej sprawią, że nie zabraknie chętnych, aby się tam wybrać. Zapisy u pani Alicji Lewkowicz.
  6. Dziękuję za posprzątanie kościoła trzem Paniom z ulicy Wiosennej. W następny piątek po Mszy wieczornej proszę o przyjście parafian z ulic: Radosnej, Skrytej i Wczasowej.
  7. W Nowym Przewodniku Katolickim polecam ciekawy wywiad z abp. Vincenzo Paglią, przewodniczącym Papieskiej Akademii Życia.
  8. Zmarła nasza parafianka śp. Izabela Bobyk z Baranowa. Pogrzeb odbył się w miniony piątek w Przeźmierowie. Wieczny odpoczynek…

 

Z A P O W I E D Z I   

ŁUKASZ GUDERSKI,          kawaler, rzymskokatolickie, par. św. Antoniego – Przeźmierowo

MARTA ŁOPUCH,             panna, rzymskokatolickie, par. św. Józefa – Baranowo

___________________________________________________

MACIEJ KRYSZKIEWICZ, wdowiec, rzymskokatolickie, par. św. Józefa – Baranowo

AGNIESZKA JANASIK,     panna, rzymskokatolickie, par. św. Józefa – Baranowo

Zapowiedź druga