XIX Niedziela Zwykła

 1. Czcicieli Matki Bożej zapraszam dzisiaj na kolejne nabożeństwo fatimskie o godz. 21.00. Módlmy się o nawrócenie grzeszników i pokój na świecie.
 2. We wtorek obchodzić będziemy Wniebowzięcie NMP, jedną z największych uroczystości maryjnych. Msze Święte z uroczystości w Baranowie już w poniedziałek o 18.30 oraz we wtorek o 9.00 i 12.00 oraz w Chybach  10.30. Podczas wszystkich Mszy błogosławieństwo ziół i kwiatów. Proszę także Szanownych Parafian o wywieszenie flag.
 3. 15 sierpnia obchodzimy rocznicę cudu nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. 
 4. Trwa miesiąc sierpień, miesiąc dobrowolnej abstynencji. Pamiętajmy w naszych modlitwach, prosząc o trzeźwość dla polskiego narodu.
 5. 9 września odbędzie uroczystość koronacji wizerunku Matki Bożej Uzdrowienia w Smolicach koronami papieskimi, którego dokona legat papieski, kardynał Dominik Duka z Pragi. Osoby, które pragną udać się na tę uroczystość proszę, aby zgłosiły się w zakrystii po Mszy. Z Poznania Głównego o godz. 7.15 wyruszy bezpłatny pociąg koronacyjny do Smolic, w którego zorganizowanie miał wkład nasz Parafianin Pan Marceli Jakubowski. Jeśli grupa chętnych będzie znaczna, to możemy zorganizować na koronację także autobus z Baranowa. 
 6. Zapraszam w tygodniu na nabożeństwa o godz. 18.00. W poniedziałek na modlitwę różańcową, w środę na nowennę do Świętej Rodziny, a w piątek na adorację i Koronkę do Bożego Miłosierdzia.      
 7. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą z wyjątkiem środy.
 8. Rodziców dzieci, które w przyszłym chcą przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii oraz młodzieży która we wrześniu rozpocznie naukę w klasie siódmej, a która chce rozpocząć także przygotowanie do sakramentu bierzmowania proszę swoje dzieci zgłaszać w Biurze Parafialnym.     
 9. Biuro Parafialne czynne jest w poniedziałek od 17 do 18 i czwartek od 8.30 do 9.00. W Biurze można zamawiać intencje na drugie półrocze. 
 10. Dzisiaj zbieramy ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 11. Po Mszy można nabyć nowy numer Przewodnika Katolickiego.